Grube włosy to nie problem – czyli jak zachwycać otoczenie gęstymi włosami

Dbaj o dobre nawilżenie swoich włosów

Może Twoje włosy się puszą i szukasz sposobów, jak sobie z tym poradzić? W takim przypadku spróbuj wetrzeć we włosy nawilżającą maseczkę – w ten sposób nawilżysz skórę głowy i zatrzymasz w niej substancje oleiste, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów. A może chcesz spróbować własnoręcznie zrobić maskę do włosów na bazie z oleju kokosowego i miodu? Takie nawilżenie przyniesie skórze łagodzący efekt i doda Twoim włosom blasku. Gdy zrobisz maskę z oleju kokosowego wymieszanego z odrobiną miodu po prostu nałóż ją na mokre włosy, pozostaw na włosach na noc, a rano spłucz letnią wodą[1].

Wypróbuj różne fryzury

Jest wiele różnych fryzur odpowiednich do gęstych włosów - kilka naszych typów przestawiamy poniżej:

  • Włosy cieniowane: włosy, które są cięte w długie warstwy, nadają gęstym włosom wrażenie ruchu. Poproś fryzjera, aby przycinając Twoje włosy, odjął im wagi i przy pomocy nożyczek teksturujących ścieniował je[2].
  • Koki: jeśli chcesz mieć odsłoniętą twarz, ale jednocześnie pokazywać, że masz piękne, gęste włosy i że jest ich dużo, wypróbuj uczesanie w kok lub pół kok.
  • Sploty i warkocze to też urocza, stylowa opcja eksponująca gęstość włosów, a dodatkowo włosy uczesane w ten sposób na pewno nie będą się puszyć. Możesz zapleść włosy w warkocze przed snem, a wtedy nie splączą się ani nie będą się elektryzować.

Grube włoski rosnące na Twoim ciele

Jeśli ktoś ma gęste włosy, to z pewnością rosną one nie tylko na głowie. Wiedz, że posiadanie gęstego owłosienia na całym ciele jest całkowicie naturalne i że na gęstość posiadanych włosów mają wpływ uwarunkowania genetyczne i pochodzenie etniczne[3]. Pamiętaj przy tym, że włosy na ciele ma każdy i że nie powinnaś się wstydzić ilości wyrastających włosków.

Jeśli jednak postanowisz, że będziesz pozbywać się włosków ze skóry ciała, produkty Veet znakomicie Ci to ułatwią. Wypróbuj naszą szeroką gamę produktów i znajdź idealną opcję dla siebie. Zapoznaj się też z naszymi wskazówkami dotyczącymi depilacji w warunkach domowych. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy pozwolisz wszystkim swoim włoskom rosnąć w sposób naturalny, czy może zdecydujesz się ich pozbyć, to zawsze będzie Twój wybór.

[1]https://bellatory.com/hair/How-to-Style-Thick-and-Dark-Hair

[2]https://www.seventeen.com/beauty/hair/a37659/thick-hair-hacks/

[3]https://www.healthguidance.org/entry/13917/1/Relation-Between-Ethnicity-and-Hair-Types.html