Samodzielna depilacja w domu

Depilacja woskiem

Znakomicie przeprowadza się ją w warunkach domowych, gdyż z łatwością można uzyskać taki sam efekt, jak w salonie kosmetycznym. Jeśli zakupisz pakiet plastrów z woskiem, zabieg ten okaże się bardzo prosty, gdyż wystarczy tylko nieco rozgrzać plastry przez pocieranie ich w dłoniach, a następnie nałożyć je na miejsce, z którego chcesz usunąć włoski. Potem tylko odrywasz plastry ze skóry - i gotowe. Plastrów z woskiem Veet nie musisz rozgrzewać, a dodatkowo mają specjalnie zakończone brzegi i dlatego łatwo zrywa się je ze skóry. Pamiętaj, że sam proces depilacji woskiem może czasem być trochę bolesny, ale przynosi trwalsze rezultaty, ponieważ włoski są w usuwane z cebulkami.
Wiele kobiet stosuje depilację woskiem okolic bikini, nóg, pach oraz twarzy, gdyż zależy im na długotrwałych efektach. Wśród plastrów do depilacji Veet znajdziesz i te przeznaczone do tych części ciała.

Golenie

Jest to powszechnie stosowana metoda szybkiego pozbywania się włosków, ale nie jest ona idealna, gdyż włoski odrastają znacznie prędzej niż po zastosowaniu innych metod depilacji. Dzieje się tak, ponieważ podczas golenia włoski są obcinane tylko na powierzchni skóry, więc już na następny dzień efekty przeprowadzonego zabiegu mogą być słabo widoczne. Ponadto nieostrożne posługiwanie się maszynką powoduje skaleczenia i prowadzi do wrastania włosków, co objawia się czerwonymi, niezbyt ładnymi krostkami na skórze. Zjawisko wrastania włosków dość często można zaobserwować na skórze w okolicy bikini. Pamiętaj, że przed goleniem dobrze jest posmarować powierzchnię skóry jakimś środkiem nawilżającym, gdyż dzięki temu ostrze maszynki będzie lepiej przesuwać się po ciele.

Usuwanie włosków pęsetą

Ta technika wymaga sporej precyzji, gdyż polega na wyrywaniu pęsetą każdego włoska z osobna. Metoda ta bywa więc czasochłonna, ale znakomicie nadaje się do modelowania brwi lub do usuwania pojedynczych włosków z twarzy. Wyskubywanie dobrze jest też łączyć z niektórymi innymi metodami - na przykład po depilacji woskiem można usunąć pojedyncze pozostałe włoski lub takie, których nie dało się objąć plastrem. Jednak włosek musi być wystarczająco długi, by dało się go było uchwycić pęsetą.

Kremy do depilacji

Stosowanie kremów to świetna metoda dla osób, które nie są zbyt odporne na ból. Krem nakłada się na skórę i czeka się około 3 minut, aż włoski zmiękną i zaczną przypominać galaretowatą substancję, którą następnie można łatwo usunąć ze skóry. Odrastanie włosków po zastosowaniu kremów do depilacji zajmuje więcej czasu niż po zgoleniu, a włoski są cieńsze i osłabione. Dzieje się tak, ponieważ podczas golenia ścinamy włoski, co powoduje, że ich końce są twarde i ostre, natomiast stosując kremy (których działanie polega na niszczeniu struktury włosków przy powierzchni skóry) mamy gładsze wykończenie krawędzi włosków i słabiej widoczne odrosty.

Skoro masz do wyboru tyle różnych opcji, nie ma powodu, by nie spróbować depilacji w warunkach domowych (a przy okazji zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy). Używając produktów Veet, zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użytkowania. Pamiętaj też, że gdy sięgasz po nowy produkt, musisz zawsze przetestować go na małym fragmencie skóry zanim nałożysz go na większą powierzchnię ciała.