Zimą też szukamy słońca i dbamy o skórę

Całe szczęście, że plastry do depilacji Veet są tak łatwe w użyciu. Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa pozwolą Ci na łatwe uzyskanie długotrwałego efektu gładkiej, nawilżonej, pozbawionej włosków skóry.

Ze swej strony zdecydowanie zalecamy, by w zimowych miesiącach nie rezygnować z depilacji. Powodów jest wiele, na przykład to, że dzięki dotychczasowym regularnym depilacjom już dużo osiągnęłaś, czyli że włoski znajdują się w tej samej fazie wzrostu.

Jeśli będziesz kontynuować depilację plastrami z woskiem, zapewnisz sobie dodatkowe korzystne efekty, na przykład to, że włoski będą odrastać wolniej i będą cieńsze i rzadsze[1]. Natomiast jeśli w miesiącach zimowych nie będziesz robić sobie depilacji, ryzykujesz, że utracisz korzyści uzyskane dzięki poprzedniej regularnej depilacji woskiem[2].

Pamiętaj też, że w okresie zimowym z powodu niższych temperatur i bardziej wysuszonej skóry Twoje włoski będą bardziej łamliwe[2]. Skutecznie zapobiegniesz takim uszkodzeniom, jeśli będziesz dbać o prawidłowe nawilżenie skóry[2], robić peeling skóry, a do kąpieli używać wody o letniej temperaturze, gdyż dzięki temu pory w skórze będą otwarte, czyli polepszy się dostęp wosku do mieszków włosowych[3].

Pamiętaj też, że w miesiącach zimowych możesz przeprowadzać depilację rzadziej niż w lato[2], bo pory w skórze są bardziej zamknięte i ściśnięte, a to spowalnia odrost włosków[2]. Podchodź więc do tego zjawiska na spokojnie i po prostu monitoruj długość włosków, a gdy będą już gotowe do depilacji, po prostu zaaplikuj na nie plastry z woskiem Veet.[2]

Kolejną korzyścią związaną z kontynuacją depilacji w okresie zimowym jest ciągłość nawilżania skóry[4]. W procesie depilacji woskiem nie tylko usuwamy niechciane włoski, ale też pozbywamy się martwych komórek naskórka, a to powoduje, że nawilżenie Twojej skóry robi się dużo szybsze i łatwiejsze[5].

Bez względu na to, czy zalegniesz w szortach na domowej kanapie, czy pojedziesz na plaże Cancun, dzięki produktom Veet będziesz przygotowana na każdą okoliczność. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki Znajdź produkt Veet dla siebie i zapoznaj się z szeroką gamą naszych produktów. Łatwo wybierzesz coś właściwego, bo dla każdego mamy coś dobrego.

[1]https://www.beautyimageusa.com/blog/waxing-tips-to-body-wax-this-winter/

[2] https://www.veet.ca/products-list/waxes/

[3]https://www.bustle.com/articles/192633-7-tips-for-keeping-up-your-waxing-routine-in-the-winter

[4]https://www.veet.co.uk/blogs/tips/winter-sun-seekers

[5] https://www.starpilwax.com/blogs/news/5-reasons-to-keep-waxing-in-winter-months

[6]https://www.goodhousekeeping.com/uk/fashion-beauty/a565485/best-time-to-wax-body-hair-winter/