Wszystko, co powinnaś wiedzieć o depilacji

Golenie

Niektóre osoby pewnie stwierdzą, że akurat dla nich najbardziej korzystną formą usuwania owłosienia jest golenie. Było już ono stosowane przez mieszkańców starożytnego Egiptu. Do golenia używano wtedy narzędzi wykonanych z brązu lub krzemienia. W tamtych czasach i miejscu ciało, które było w całości pozbawione owłosienia, dobrze świadczyło o statusie finansowym i społecznym danej osoby[1]. Do golenia używano ostrego noża, a cięcie prowadzono możliwie blisko nasady włosów[2]. Dziś golenie też jest popularną metodą pozbywania się niechcianego owłosienia, a wraz z ewolucją podejścia do depilacji, wielkie zmiany dokonały się też wśród dostępnych przyrządów do golenia. Jednak pamiętaj, że nawet najnowsze maszynki mogą powodować skaleczenia i podrażnienia skóry[2]. Mimo że ta metoda pozornie jest najszybszą formą pozbywania się włosków, trzeba też brać pod uwagę, że po goleniu włoski odrastają dość szybko, więc jeśli zdecydujesz się na tę metodę, będziesz raczej często golić skórę.

Plastry z woskiem

Najstarsze znane metody usuwania owłosienia poprzez nakładanie lepkich plastrów pochodzą ze starożytnego Egiptu. Z mieszanki cukru i żywicy cytrusowej uzyskiwano sztywną lecz plastyczną substancję, która była nakładana na skórę, a po schłodzeniu szybko odrywana, co powodowało wyrwanie włosków[1]. Ponieważ wosk usuwa włoski wraz z cebulkami, proces odrastania trwa znacznie dłużej niż po goleniu. Veet oferuje różne plastry z woskiem – między innymi Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra sucha/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji nóg i ciała skóra sucha. Po jego zastosowaniu uzyskuje się efekt jak z salonu kosmetycznego. Produkt ten nakłada się bardzo wygodnie, a fakt, że w odróżnieniu od Egipcjanek nie trzeba już samodzielnie wytwarzać własnej mieszanki cukrowej jest dużym ułatwieniem. Po prostu wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu, a uzyskasz efekt gładkiej, pozbawionej włosków skóry aż do czterech tygodni.

Kremy do depilacji

Dzięki kremom do depilacji pozbywanie się niechcianych włosków nie musi kojarzyć się z bólem. Ta metoda jest znana od wieków, ale w dawnych czasach kremy zawierały szkodliwe dla zdrowia składniki, takie jak wapno palone i arszenik[2]. Na szczęście dziś możesz mieć pewność, że metoda ta nie tylko została ulepszona, ale jest już zupełnie bezpieczna. Kremy do depilacji, w tym nasz Veet MINIMA Krem do depilacji pod prysznic dla skóry wrażliwej do nóg i ciała, powodują bezpieczne dla zdrowia rozpuszczanie białkowych części włosa. Proces odbywa się przy powierzchni skóry i, w odróżnieniu od golenia, nie skutkuje żadnymi skaleczeniami ani podrażnieniami[1]. Ta metoda pozwala Ci cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Oczywiście jedną dobę przed planowaną depilacją przeprowadź test produktu na małym fragmencie skóry, a potem przestrzegaj wszystkich zaleceń podanych w instrukcji postępowania!

Bez względu na to, którą metodę depilacji ostatecznie wybierzesz, zawsze pamiętaj, by przeprowadzić właściwe rozeznanie i poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, która z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Przestrzegaj też ściśle wszystkich podanych instrukcji. Nieważne, czy ostatecznie zdecydujesz się na golenie, plastry z woskiem czy na krem do depilacji – w każdym przypadku odkryjesz, że usuwanie włosków nigdy nie było tak łatwe jak teraz i że Twoja skóra może być jedwabiście gładka przez długi czas.

[1] https://www.veet.co.uk/blogs/tips/a-beginners-guide-to-hair-removal

[2] https://www.veet.co.uk/blogs/tips/everything-you-need-to-know-about-hair-removal