Wosk ciepły czy plastry z woskiem (zimny wosk)?

Depilacja ciepłym woskiem

Zalety: Produkty do depilacji ciepłym wykonane są z topionego wosku, który daje się łatwo rozprowadzać na wybranym obszarze skóry. Gdy wosk stygnie, dokładnie otacza każdy włosek i mocno się do niego przyczepia, a to ułatwia wyrwanie włosa[1]. Depilacja ciepłym woskiem świetnie sprawdza się u osób posiadających grubsze włosy, ponieważ ciepło z nakładanego wosku otwiera pory w skórze i rozluźnia mieszki włosowe[1]. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że ciepły wosk tak dobrze przylega do skóry i włosów, że prawie nigdy nie ma potrzeby ponownie go nakładać.

Wady: Bardzo duże znaczenie ma temperatura wosku[1]. Jeśli zostanie on za mocno podgrzany, możesz się poparzyć. Poza tym wosk straci swoją naturalną spójność, a skuteczność jego działania spadnie. Dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu produktu. Unikniesz wtedy poparzeń i innych niepożądanych rezultatów.

Depilacja plastrami z woskiem (zimny wosk)

Zalety: Depilacja woskiem na zimno to wygodny sposób, by zapewnić sobie długotrwałą gładkość skóry. Wosk do depilacji na zimno jest umieszczany na plastrach, które bardzo łatwo się aplikuje, a następnie usuwa ze skóry. Wstępnie przycięte plastry z woskiem Veet mają różne kształty i rozmiary, co umożliwia ich idealne dopasowanie do każdego obszaru ciała, z którego chcesz usunąć włosy.

Wady: W przypadku bardzo krótkich włosków depilacja plastrami z woskiem często kojarzy się z małą skutecznością. Na szczęście nie dotyczy to plastrów z woskiem Veet, gdyż usuwają one bardzo krótkie, nawet 1,5 milimetrowe włoski. Jednak w przypadku krótszych włosków trzeba poczekać, aż urosną (albo powtórzyć proces nakładania plastra). Niestety kilkukrotna aplikacja plastra może wywoływać podrażnienie, zaczerwienienie i suchość skóry[1]. Na szczęście Veet ma w ofercie odpowiednie plastry, na przykład Veet MINIMA Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa, składniki zmniejszające uczucie dyskomfortu.

[1]https://www.veet.co.uk/blogs/tips/warm-cold-or-oriental-wax