Ważne wskazówki dotyczące pielęgnacji gładkiej skóry nóg

Przygotowanie.

Bez względu na to, którą metodę depilacji wybierzesz, pamiętaj, że właściwe przygotowanie nóg przed depilacją jest zawsze bardzo ważne. Dobrym pomysłem jest zrobienie sobie peelingu skóry ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca, skąd złuszczanie naskórka może być trudniejsze (na przykład na kolanach i w okolicy kostek). Dzięki peelingowi zmniejszamy prawdopodobieństwo wrastania włosków i stwarzamy dogodne warunki, by wosk dobrze przylegał do wszystkich włosków. Do przeprowadzenia peelingu możesz użyć gotowych produktów złuszczających lub specjalnych rękawiczek do peelingu.

Temperatura wody.

Pamiętaj też, aby temperatura wody była raczej letnia, gdyż zbyt gorąca kąpiel wysuszy Ci skórę. I nie musisz polewać się lodowato zimną wodą. Po prostu wykąp się w niezbyt gorącej wodzie, a pory skóry rozszerzą się i przez to odsłonią włosy bliżej mieszków włosowych.

Depilacja.

Jak już wiesz, jest mnóstwo metod usuwania niechcianych włosków z nóg – od kremów do depilacji Veet po plastry z woskiem Veet. Jeśli używasz kremów do depilacji, przed użyciem produktu zapoznaj się dokładnie z etykietami i instrukcją postępowania. Koniecznie przeprowadź też test na małym fragmencie skóry. Pamiętaj, że taki test musisz przeprowadzić co najmniej 24 godziny przed nałożeniem kremu na większą powierzchnię skóry. Celem testu jest sprawdzenie, czy nie masz alergii na składniki kremu do depilacji. Alternatywną metodą jest depilacja przy użyciu plastrów z woskiem. Możesz ją z powodzeniem wykonać w warunkach domowych. Jest to metoda szczególnie polecana dla osób, którym zależy na długotrwałych rezultatach. Oczywiście jeśli będziesz przeprowadzać depilację przy użyciu plastrów z woskiem, przed aplikacją uważnie przeczytaj wszystkie etykiety i instrukcje. W przypadku produktów wymagających podgrzania pamiętaj też, aby nigdy nie podgrzewać wosku powyżej wskazanej temperatury.

Pielęgnacja po

Po depilacji należy dokładnie spłukać skórę i usunąć z niej nadmiar zastosowanego wosku, żelu lub kremu. Jest to też dobry moment, by dokładnie obejrzeć skórę i sprawdzić, czy nie przegapiłaś żadnego miejsca. Lepiej teraz, niż później.

Nawilżanie

Po depilacji dobrze jest nałożyć na nogi dobry krem nawilżający (lub nawet masło kosmetyczne do ciała). Nie żałuj go skórze i pamiętaj, by szczególną uwagę poświęcić szczególnie suchym miejscom. Może wetrzesz balsam w skórę nóg tuż przed pójściem spać? Zwiększysz wtedy szanse, że rozpoczniesz następny dzień z piękną, gładką skórą.

Chcesz znaleźć produkt Veet, który najlepiej Ci odpowiada? Sprawdź naszą ofertę plastrów do depilacji Veet i kremów do depilacji Veet i ciesz się efektem gładkiej, miękkiej, pozbawionej włosków skóry.