Usuwanie woskiem włosków znad górnej wargi

Wybierz odpowiedni produkt

Dobierz właściwy produkt, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Do wyboru masz kilka metod, więc skrupulatnie sprawdź, czym się różnią. Większość osób decyduje się na plastry z woskiem, gdyż są one już wstępnie przycięte i gotowe do użycia oraz zaopatrzone w jasne instrukcje postępowania. Zachęcamy do zapoznania się z całą linią plastrów z woskiem Veet abyś odkryła, który produkt najlepiej pasuje do Twojego rodzaju włosów i skóry.

Przygotuj skórę na depilację

Przygotowanie skóry to ważny krok na drodze do udanej depilacji. Wosk należy nakładać na czystą i suchą skórę, wolną od jakichkolwiek balsamów i kremów[1]

Przeprowadź wstępny test na skórze

U każdej osoby skóra jest trochę inna, więc w reakcji na składniki nowych produktów może zareagować w sposób, jakiego się nie spodziewałaś. Zanim więc rozpoczniesz depilację włosków nad górną wargą, przeprowadź test produktu na małym fragmencie skóry w innym miejscu na ciele. Jeśli po teście nie odnotujesz żadnych niepożądanych reakcji, oznacza to, że możesz prowadzić depilację twarzy. Dokładnie przeczytaj wszystkie instrukcje postępowania, żeby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Wreszcie!

Umieść plasterek z woskiem w miejscu, z którego chcesz usunąć włoski. Pamiętaj, że usuwane włoski muszą mieć długość co najmniej 1,5 mm[1]. Dociśnij mocno plasterek do skóry, żeby wosk dobrze przyległ do włosków, a następnie zdecydowanym ruchem oderwij plasterek w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. I już – udało się!

Zachowuj ostrożność

Gdy depilujesz obszar nad górną wargą, traktuj skórę z delikatnością. Aplikuj plasterek na dany obszar tylko jeden raz, żeby nie doprowadzić do podrażnień. Pamiętaj też, by plasterek odrywać mocnym i szybkim ruchem. W ten sposób uzyskasz najlepsze rezultaty i zmniejszysz odczuwany dyskomfort.

Pielęgnacja skóry po depilacji

Po depilacji zadbaj się o odpowiednią pielęgnację skóry, gdyż w ten sposób ograniczysz ryzyko wystąpienia obrzęku i zaczerwienienia. Zalecamy nałożenie na depilowane miejsce zimnego kompresu i łagodzącego balsamu. Przydadzą się też chusteczki Veet Perfect Finish. Po depilacji woskiem Twoja skóra będzie wrażliwa, staraj się więc nie dotykać depilowanego miejsca, a jeśli przeprowadzasz depilację po raz pierwszy, wykonaj ją wieczorem, żeby skóra mogła w nocy się zregenerować[1]

Jeśli zastosujesz się do podanych przez nas wskazówek, przekonasz się, że depilacja twarzy jest bardzo łatwa. Sprawdź linię plastrów z woskiem Veet i znajdź swój własny idealny produkt do depilacji. Powodzenia!

[1] https://www.wellandgood.com/how-to-wax-your-upper-lip-at-home/