Usuwanie grubszych włosów – przydatne wskazówki

Wspólny problem kosmetyczny wielkiej rzeszy osób

Może czasami czujesz dyskomfort, gdyż na Twoim ciele wyrastają dość grube i ciemne włoski? Pamiętaj - nie jesteś z tym problemem sama! Na grubość i kolor włosów na skórze mają wpływ geny, pochodzenie etniczne i hormony[1]. Krótko mówiąc, nie masz żadnego wpływu na wygląd włosków i na prędkość ich wzrostu[1]. Ale na szczęście jest wiele skutecznych metod usuwania grubszego, twardszego owłosienia – i można je z powodzeniem zastosować w warunkach domowych.

Rozwiązania krótkoterminowe

Grube włoski można łatwo usunąć, stosując takie metody, jak golenie lub kremy do depilacji[1]. Golenie, choć z pozoru jest szybkim i łatwym rozwiązaniem, powoduje, że odrastające włoski stają się twarde i szorstkie[1]. Alternatywnie można zastosować kremy do depilacji, takie jak Veet MINIMA Krem do depilacji pod prysznic dla skóry wrażliwej, który przeznaczony jest do nóg i ciała. Zawarte w nim składniki powodują niszczenie włosków na powierzchni skóry, więc w efekcie przez pewien czas nie mamy kłopotu z odrostami[1]. Na 24 godziny przed wykonaniem pełnej procedury usuwania włosków kremem do depilacji zaleca się wykonanie testu na małym fragmencie skóry. Oczywiście za każdym razem należy też dokładnie przeczytać wszystkie przedstawione instrukcje postępowania i ich skrupulatnie przestrzegać.

Docieramy do cebulki

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu dłuższego efektu, lepszym rozwiązaniem będzie usunięcie grubszych włosków przy pomocy plastrów z woskiem Veet. Po tym zabiegu nie będziesz musiała martwić się odrastającymi włoskami aż do czterech tygodni! Niektóre osoby narzekają na ból wiążący się z depilacją, musisz jednak wiedzieć, że wiele produktów, na przykład Veet MINIMA plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa, opracowano w taki sposób, by procedura ich stosowania było zarówno bardzo łatwa, jak i możliwie najmniej bezbolesna[1]. Doradzamy też, by przed depilacją z użyciem wosku przeprowadzić peeling skóry, gdyż dzięki temu wosk dobrze przylgnie do skóry i otoczy każdy włosek, a ponadto zapobiegniemy wrastaniu włosków[1]

Nie ma się czego wstydzić! Ujarzmianie niechcianych, grubszych włosków pojawiających się na ciele to normalna rzecz. I na szczęście Veet ma wiele rozwiązań, które dobrze odpowiedzą na Twoje potrzeby bez względu na typ włosków[1.] Który więc produkt Veet wybierzesz?

[1] https://www.veet.us/en/how-to-guides/top-tips/removing-thicker-hair/