Sekrety profesjonalistów, które zapewnią jak najlepsze rezultaty depilacji woskiem

Przygotowanie do depilacji

Profesjonaliści powtarzają, że właściwe przygotowanie to niezbędny pierwszy krok na drodze do udanej depilacji. Jeśli będziesz depilować skórę plastrami z woskiem, najlepiej, by odrośnięte włoski miały długość około pół centymetra [1]. Wyjątkiem są plastry z woskiem Veet Easy GelTM (np. Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji do skóry wrażliwej), gdyż one są w stanie usuwać włoski mające zaledwie 1,5 mm.

Gdy więc już włoski trochę odrosną i będzie można przeprowadzić depilację, najpierw zrób sobie peeling skóry. Jak wyjaśniają kosmetolodzy[2], podczas tego procesu usuwa się martwe komórki naskórka.. W dniu depilacji oczyść skórę wodą i dobrze osusz miejsca, które będziesz depilować, aby plaster z woskiem dobrze zadziałał[5].

Wiesz już więc, że najlepsze rezultaty przyniesie proces depilacji, o ile wcześniej przeprowadzisz peeling skóry, będziesz ją dobrze nawilżać i nie będziesz posiłkować się golarką[1]. By odczuwać jak najmniejszy dyskomfort, zaplanuj też depilację woskiem przed lub po miesiączce[1].

Pamiętaj, że przygotowanie do depilacji woskiem jest tak samo ważne, jak sama depilacja!

Wybierz mądrze. Zrób to szybko

Po przygotowaniu skóry nakładasz na nią wybrany przez siebie produkt Veet. Przez „właściwy wybór” rozumiemy, że powinien on odpowiadać Twoim potrzebom i pasować do miejsca które depilujesz. Na szczęście wśród plastrów z woskiem Veet znajdziesz te nadające się do depilacji nóg, rąk, obszaru bikini, twarzy i obszaru nad górną wargą. Pamiętaj też, by wnikliwie sprawdzić miejsca, które będziesz depilować, gdyż - jak ostrzega dermatolog dr Schlesinger - plastrów z woskiem nie wolno nakładać na miejsca, w których doszło do oparzeń słonecznych, skaleczonych lub w których skóra jest podrażniona[1].

Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać przy depilacji woskiem, jest wybór produktu odpowiedniego do danego typu skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę, wśród produktów Veet znajdziesz szeroką gamę wyrobów specjalnie opracowanych dla skóry wrażliwej, na przykład plastry Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji do skóry wrażliwej.

Bez względu na to, który produkt Veet ostatecznie wybierzesz, przed rozpoczęciem depilacji zawsze przeczytaj wszystkie instrukcje umieszczone na opakowaniu i skrupulatnie się do nich stosuj. Prędka porada od profesjonalistów brzmi: nie przylepiaj plastra na całej jego długości, lecz zostaw ok 5 cm nieprzyklejonego plastra[3]. Taki margines umożliwi Ci lepszy chwyt, przez co będziesz mogła szybko i zdecydowanym ruchem zerwać plaster z woskiem[3].

Pamiętaj, że jeśli zerwiesz plaster szybkim ruchem, skutecznie wyrwiesz włoski wraz z cebulkami, a nie jedynie je naderwiesz[3].

Niezbędna pielęgnacja skóry po depilacji

Pewnie słyszałaś tę radę wielokrotnie: właściwe zatroszczenie się o skórę po depilacji jest wprost niezbędne. Nałóż więc na skórę zimny kompres i uważaj, by nie doszło do zabrudzenia skóry oraz by nie była ona narażona na ściskanie lub tarcie o ubranie[4]. Przez jedną dobę po depilacji nie należy też opalać się na słońcu ani w solarium, narażać skóry na nadmierne ciepło ani nosić obcisłych ubrań [4].

Pamiętaj, że systematyczne złuszczanie skóry bardzo jej pomaga, gdyż dochodzi wtedy do usuwania martwych komórek naskórka, a to umożliwia włoskom prawidłowy wzrost[2]. Pozwalaj włoskom odrastać aż do następnej depilacji, a jeśli musisz pozbyć się jakichś pojedynczych włosków po prostu usuń je pęsetą. Pamiętaj by między depilacjami woskiem nie pomagać sobie maszynką do golenia. Zasada ta ma fundamentalne znaczenie dla powodzenia Twoich kolejnych depilacji woskiem[2].

Bardzo duże znaczenie ma też regularność depilacji. Według ekspertów najlepiej jest depilować skórę woskiem co 4-6 tygodni, a między nimi dbać o dobre nawodnienie organizmu i nawilżenie skóry oraz o jej złuszczanie. Te sposoby pomogą zminimalizować uczucie dyskomfortu w trakcie kolejnych depilacji[1]. Dzięki produktom Veet możesz łatwo wykonywać depilację woskiem w warunkach domowych, a jeśli się dobrze przygotujesz do tego procesu, wybierzesz właściwe produkty, a później będziesz właściwie pielęgnowała skórę, możesz mieć pewność, że będziesz mieć jak najlepsze wspomnienia z depilacji (nie mówiąc o wspaniałych rezultatach!).

[1]https://www.bustle.com/articles/150538-8-expert-tips-on-waxing-everyone-should-read-before-their-next-appointment

[2]https://www.ilovebombshell.com/waxing-tips/

[3]https://www.lipglossandaftershave.com/waxing-tips-for-estheticians/

[4]https://www.beautyimageusa.com/blog/wax-like-a-pro-with-these-tips-and-tricks/

[5]https://www.veet.co.uk/blogs/tips/using-veet-safely