Przygotowanie do usuwania owłosienia

Golenie

Golenie to bardzo rozpowszechniona metoda Usuwania owłosienia, ale wiąże się ze sporym ryzykiem wrastania włosków. Przed goleniem zalecane jest wzięcie prysznica i zrobienie peelingu skóry. Oczyszczenie skóry wodą zmniejsza ryzyko, że w wyniku ewentualnego skaleczenia do rany dostanie się brud. Dodatkowo ciepło obmywającej ciało wody otwiera pory w skórze i zmiękcza włoski, co potem ułatwi ich usuwanie. A jeśli przed goleniem robisz sobie peeling skóry, zmniejszysz też ryzyko wrastania odrastających włosków.

Zainwestuj w dobrą, nową maszynkę do golenia. Jeśli masz pod prysznicem stałą maszynkę-rezydentkę , której używasz od miesięcy – prawdopodobnie nadszedł już najwyższy czas, by się jej wreszcie pozbyć.

Przed usuwaniem włosków sprawdź też, czy masz żel lub krem do golenia, gdyż jego zastosowanie pomoże Ci nawilżyć skórę, a ostrze maszynki będzie łatwiej golić włoski.

Depilacja woskiem

Koncept depilacji woskiem zniechęca wiele osób, bez względu na to, czy mówimy o wizycie w salonie kosmetycznym, czy depilacji w warunkach domowych. Po prostu osoby, które nie są przyzwyczajone do depilacji woskiem, uważają, że jest to najbardziej bolesna metoda. Nie mamy zamiaru kłamać, że przy depilacji woskiem nic nigdy nie boli, ale z drugiej strony faktem jest też, że im częściej depilujesz skórę woskiem, tym odczuwany ból jest mniejszy.

Poza tym depilacja woskiem zapewnia znacznie trwalsze rezultaty w porównaniu z goleniem czy stosowaniem kremów. Eksperci zalecają by depilacji poddawać włoski mające co najmniej 2 mm długości, gdyż w przeciwnym razie wosk może nie wyrwać włosków.

Jeśli podejmiesz decyzję o depilacji woskiem, wcześniej zrób sobie peeling skóry i weź ciepły prysznic, gdyż ciepła woda obmywająca ciało pozwala otworzyć pory w skórze, a peeling usuwa martwe komórki naskórka, co zmniejsza szanse wrastania włosków.

Do depilacji można użyć kilku rodzajów wosku – istnieje metoda depilacji woskiem na ciepło, na zimno, pasta cukrowa, plastry z woskiem. Ale bez względu na rodzaj wybranej depilacji, na jedną dobę przed jej przeprowadzeniem musisz zrobić sobie test produktu na małym fragmencie skóry, gdyż w ten sposób sprawdzisz, czy nie dojdzie do alergicznego podrażnienia skóry.

W ofercie Veet znajdziesz wiele rodzajów plastrów z woskiem, które można stosować na różnych obszarach ciała. Upewnij się, że wybierasz najwłaściwszy plaster dostosowany do tej części ciała, którą chcesz depilować. Zawsze przed depilacją dokładnie przeczytaj też etykietę i skrupulatnie stosuj się do podanych instrukcji.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji to nowa gwiazda wśród dostępnych metod pozbywania się niechcianych włosków, gdyż jest ona prosta, bezbolesna i zapewnia trwalsze rezultaty niż golenie.

Ale zanim zaczniesz depilację kremem, powinnaś… czy naprawdę musimy to powtarzać? Tak, chcemy powiedzieć, że powinnaś zrobić sobie peeling skóry, gdyż złuszczenie martwych komórek naskórka nie tylko zmniejszy szanse wrastania włosków, ale też usunie ze skóry zanieczyszczenia.

Zanim zastosujesz krem do depilacji przeprowadź jeden dzień wcześniej test produktu na małym fragmencie skóry. Przed zastosowaniem kremu przeczytaj też uważnie instrukcję, gdyż każdy krem nakłada się na skórę na inny okres czasu, a niektóre wystarczy usunąć czystą ściereczką.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, a uzyskasz efekt gładkiej skóry i długotrwałe rezultaty.

Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, to fakt, że każda metoda depilacji jest inna więc zawsze sprawdź listę użytych składników, zapoznaj się z instrukcją postępowania i jej skrupulatnie przestrzegaj. I oczywiście zrób test produktu na małym fragmencie skóry na jedną dobę przed przeprowadzeniem właściwej depilacji.