Prawdy i mity dotyczące depilacji

MIT: Najskuteczniejszą metodą depilacji jest golenie.

FAKT:

W Polsce golenie jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania owłosienia. Chociaż powszechnie uważa się, że jest to wygodna metoda, ostrza maszynek do golenia mogą powodować skaleczenia, a ponadto włoski odrastają już po jednym lub dwóch dniach. Dla porównania, produkty do depilacji - takie jak produkty Veet – są w stanie zapewnić gładką, pozbawioną włosków skórę przez okres aż do czterech tygodni.

MIT: Depilacja woskiem jest droższa niż golenie.

FAKT:

Owszem, jeśli ktoś co miesiąc chodzi na zabieg depilacji woskiem do salonu kosmetycznego, to koszt tego będzie droższy niż golenie. Ale z drugiej strony, jeśli ktoś goli skórę co kilka dni, musi często kupować golarki. Dlatego zacznij stosować Plastry do depilacji Veet, dzięki którym będziesz mieć gładką, pozbawioną włosków skórę przez okres aż do czterech tygodni, a do tego nie będziesz płacić ani za wizyty w salonie kosmetycznym, ani za golarki czy maszynki do golenia.

MIT: Osoby o wrażliwej skórze nie mogą używać plastrów z woskiem.

FAKT:

Jest to zupełny mit. W swojej ofercie Veet ma produkty, takie jak Veet MINIMA plastry do depilacji nóg do skóry wrażliwej, które zostały przetestowane dermatologicznie i są opracowane w taki sposób, by osoby o wrażliwej skórze mogły bez żadnej szkody dla siebie korzystać z zalet depilacji woskiem. Tak jak w przypadku każdego nowego produktu kosmetycznego, radzimy przetestować go na małym fragmencie skóry, aby najpierw sprawdzić swoją indywidualną wrażliwość. Zalecamy też, by przed zastosowaniem produktu uważnie przeczytać wszystkie załączone instrukcje. W przypadku wystąpienia reakcji organizmu na dany preparat należy natychmiast przerwać jego stosowanie i zasięgnąć porady lekarskiej. Należy też nawiązać kontakt z naszym zespołem obsługi klienta, pisząc pod adres: ConsumerHealth_PL@reckitt.com

MIT: Włoski odrastają po takim samym czasie, bez względu na to, czy używa się kremów do depilacji, czy maszynki do golenia.

FAKT:

Kremy do depilacji, takie jak Veet MINIMA krem do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa, działają blisko nasady włosów, dzięki czemu odrastanie zajmuje więcej czasu, niż gdyby używano maszynki do golenia. Dlatego zamiast golenia stosuj kremy do depilacji i zyskaj większą pewność siebie, ciesząc się gładką, pozbawioną włosków skórą.

MIT: Po zabiegu depilacji woskiem należy odczekać co najmniej miesiąc przed ponownym takim zabiegiem.

FAKT:

Plastry do depilacji Veet opracowano z wykorzystaniem zaawansowanej technologii Easy-Gel™. Powstała ona z myślą o usuwaniu włosków mających jedynie 1,5 mm, czyli tyle, ile wynosi grubość ziarna piasku. Oznacza to, że nie trzeba czekać, aż włoski bardzo odrosną. Efekt stosowania naszych produktów może utrzymywać się aż do czterech tygodni, ale użytkownicy powinni stosować takie odstępy czasowe między zabiegami, jakie im najlepiej odpowiadają.

MIT: Okolic bikini nie można depilować woskiem.

FAKT:

Owszem, można. Przecież będziesz spędzać wakacje na plaży albo pływasz czasami w basenie, czyż nie? Okolice bikini to wrażliwe miejsce i warto o nie prawidłowo zadbać. Jeśli chcesz uzyskać rezultaty trwalsze niż golenie, wybierz depilację linii bikini takimi produktami Veet, jak na przykład Veet plastry do depilacji bikini skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji bikini skóra wrażliwa/lub Veet MINIMA krem do depilacji nogi i cało skóra wrażliwa, które są przeznaczone do okolic bikini i pach. Co prawda golenie jest kuszącą opcją ze względu na prędkość i wygodę, ale lepiej jest go unikać, gdyż może powodować wrastanie włosków i wysychanie skory, a ponadto w efekcie golenia mogą pojawiać się podrażnienia lub skaleczenia. Pamiętaj, aby przeczytać wszystkie załączone instrukcje i przetestować produkt na małym fragmencie skóry, aby sprawdzić indywidualną wrażliwość organizmu zanim nałożysz produkt na większy obszar.

MIT: Depilacja woskiem przeprowadzana w domu nie daje takich samych rezultatów jak depilacja w salonie kosmetycznym.

FAKT:

Depilacja woskiem w domu jest nie tylko wygodniejsza i tańsza, ale też ma tę zaletę, że od początku do końca sprawujesz kontrolę nad całym procesem. Co prawda profesjonalna kosmetyczka ma większe doświadczenie w depilacji woskiem i umie sprawnie dotrzeć do każdego trudno widocznego miejsca (na przykład w okolicy linii bikini), ale nie ma powodu, dla którego sama nie mogłabyś zostać ekspertką od domowej depilacji woskiem. Wymaga to tylko odrobiny praktyki! Nasze plastry z woskiem są gotowe do użycia, co oznacza, że nie trzeba ich dodatkowo podgrzewać. Zostały przy tym opracowane w taki sposób, by zawsze były łatwe w użyciu – nawet dla początkujących!

MIT: Nie powinnam usuwać włosków podczas okresu.

FAKT:

Dziewczyno, podczas okresu możesz robić wszystko! Co prawda kobiece ciało bywa podczas miesiączki bardziej wrażliwe, więc miej na uwadze, że depilacja woskiem może wtedy boleć trochę bardziej niż zazwyczaj. Jeśli więc chcesz osiągnąć długotrwałe rezultaty depilacji, ale obawiasz się bólu, może zdecydujesz się na krem do depilacji?

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wiesz już co i jak. To, jaką metodę depilacji ostatecznie wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie, ale liczymy, że te informacje pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji. Wybierz produkt, który sprawi, że poczujesz się pewniej i dzięki któremu będziesz mogła spędzać mniej czasu na działaniach kosmetycznych, a więcej na robieniu rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze.