Pozbywanie się niechcianych włosków z twarzy

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji to świetna i łatwa w użyciu metoda. Jak zawsze, pamiętaj, by przed użyciem każdego produktu dokładnie i z uwagą przeczytać etykietę i wszystkie instrukcje postępowania. Potem równomiernie rozprowadź krem do depilacji na skórze, a po określonym czasie delikatnie usuń wacikiem krem razem z włoskami. Z przedstawionych instrukcji dowiesz się, ile czasu masz trzymać krem do depilacji na skórze. Jest to okres, w tym substancje chemiczne zawarte w kremie rozpuszczają białkową strukturę włosa. Po tym czasie krem łatwo ściera się lub zmywa z twarzy.

Pamiętaj, by zawsze jedną dobę przed planowaną depilacją zrobić test produktu na małym fragmencie skóry.

Obszary stosowania produktu: nad górną wargą, na policzkach i na brodzie.

Depilacja woskiem

Niechciane owłosienie twarzy bardzo często usuwa się przy pomocy wosku. Wiele osób wybiera się w tym celu do salonów kosmetycznych, ale uwierz, że przeprowadzenie depilacji woskiem w warunkach domowych jest bardzo łatwe! Istnieją dwa typy wosków do depilacji, czyli wosk stosowany na ciepło oraz wosk stosowany na zimno (plastry z woskiem). Pierwszy typ wosku ogrzewamy, a następnie rozprowadzany równomiernie na skórze w kierunku wzrostu włosa. Gdy wosk stygnie, mocno oblepia włoski, więc gdy ściągamy go ze skóry, wyrywamy włosy wraz z cebulkami. Natomiast wosk do stosowania na zimno zazwyczaj występuje w postaci plastrów, które nakłada się na skórę, a następnie zrywa szybkim ruchem. Jeśli przed depilacją woskiem zrobisz sobie peeling skóry, zwiększysz szanse na zapobiegnięcie wrastaniu włosków.

Veet oferuje znajdziesz szeroką ofertę produktów do depilacji dostosowanych do Twojego konkretnego typu skóry i Twoich indywidulanych potrzeb.

Gdy będziesz chciała zrobić depilację małych obszarów skóry na twarzy, możesz wybrać produkt Veet Plastry do depilacji twarzy skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji twarzy skóra wrażliwa który idealnie nadaje się do modelowania brwi i usuwania włosków znad górnej wargi.

W przypadku większych powierzchni, takich jak policzki i broda, również możesz zdecydować się na Veet Plastry do depilacji twarzy skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji twarzy skóra wrażliwa. W takim przypadku po prostu nałóż plaster z woskiem na skórę i przyciśnij go, a następnie zdecydowanym ruchem oderwij plaster. Pozostałości wosku usuniesz specjalną dołączoną do zestawu chusteczką Perfect Finish.

Obszary stosowania produktu: nad górna wargą, na policzkach i na brodzie

Golenie

Wiele osób samodzielnie usuwa też owłosienie twarzy przy pomocy golarki. Pamiętaj jednak, że golenie twarzy jest znacząco odmienne od golenia nóg. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że goli się zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Ponieważ włoski pojawiające się na twarzy mogą rosnąć w nieprzewidywalnym kierunku, przeprowadzaj proces golenia ze szczególną uwagą i prędko reaguj, jeśli pojawi się ból lub potrzeba zmiany kierunku golenia w zależności od kierunku wzrostu włosków. Jak w każdym przypadku, ta metoda depilacji też wymaga starannego przygotowania. Jeśli weźmiesz prysznic lub zrobisz parową kąpiel twarzy, dojdzie do rozluźnienia skóry wokół mieszków włosowych i dzięki temu skóra po goleniu będzie gładsza, a samo golenie precyzyjniejsze. Wtarcie odrobiny olejku też pomoże zmiękczyć włoski przed ich zgoleniem.
Zawsze posługuj się czystymi, nowymi narzędziami.

Obszary stosowania produktu: nad górną wargą, w okolicach brwi, na policzkach, brodzie i na skroniach.

Wyrywanie pęsetą

Wyrywanie pęsetą to kolejna rozpowszechniona metoda usuwania włosków, chociaż najprawdopodobniej najbardziej przydaje się ona w okolicach brwi. Ważne jest, by używać właściwej pęsety i odpowiedniej techniki, która minimalizuje ból. Nie stosuj pęset, które ucinają włoski, gdyż celem stosowanej procedury jest wyciągnięcie całego włoska z cebulką. Eksperci zalecają trzymanie pęsety pod skosem, co daje większą precyzję i zmniejsza ryzyko skaleczenia skóry. Aby zminimalizować ból, przed depilacją oczyść twarz i zrób peeling skóry, a gdy zaczniesz usuwać pęsetą włoski, przytrzymaj skórę palcami wolnej dłoni, lekko napinając obszar, z którego wyrywasz włoski.

Rezultaty usuwania włosków pęsetą widać najlepiej na większym obszarze i na odrośniętych włoskach. Wyrywanie włosków, które dopiero odrastają, zachęca je do szybszego wzrostu.

Obszar stosowania produktu: brwi

Depilacja nitką

Podobnie jak w przypadku nakładania wosku i działania pęsetą, depilacja nitką (tzw. nitkowanie) ma na celu wyrwanie włosków wraz z cebulkami. Nitkowanie przeprowadza się przy pomocy bawełnianej nici, którą składa się na pół, skręca, a następnie zbliża do włosków, których chcemy się pozbyć. Nitka łapie te włoski i je wyrywa. Radzimy, aby na takie zabiegi udawać się do profesjonalistów, ponieważ ułożenie nitki po właściwym kątem i dokładne usunięcie włosków może być trudne. Jeśli przeprowadzasz nitkowanie w domu, zadbaj, by skóra była dobrze nawilżona, gdyż ułatwi to gładkie przesuwanie się nici.

Obszary stosowania produktu: brwi, linia włosów