Porady dotyczące nawilżania i zachowania odżywionej, promiennej skóry

Oto wskazówki dotyczące nawilżania skóry. Proponujemy, byś na stałe włączyła je do swoich zabiegów pielęgnacyjnych:

  • Dbaj o właściwe nawodnienie ciała i nawilżenie skóry. W tym celu pij co najmniej 6-8 szklanek (1,5-2 litry) wody dziennie.
  • Regularnie złuszczaj skórę, aby pozbywać się martwych komórek naskórka. U większości osób peeling skóry można bezpiecznie przeprowadzać raz na tydzień, ale jeśli masz wrażliwą skórę, zalecamy złuszczanie raz na piętnaście dni.
  • Stosuj dobry krem nawilżający (zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy skóra jest bardziej podatna na przesuszenie). W ciągu dnia używaj lżejszego kremu nawilżającego, a na noc nakładaj trochę bardziej tłusty krem.
  • Ważne jest, byś nawet w pochmurne dni chroniła skórę przed promieniami UV. W tym celu nakładaj codziennie krem z filtrem.
  • Czy wiesz, że długie, gorące prysznice mogą wysuszać Twoją skórę? Aby prawidłowo dbać o nawilżenie skóry, kąp się pod ciepłą, lecz nie gorącą wodą.

Jak możesz zadbać, by nie dochodziło do nadmiernego wysuszenia Twojej skóry? To proste - zalecamy, byś zamiast golenia stosowała kremy do depilacji Veet. Nasze kremy do depilacji zawierają składniki łagodzące skórę (takie jak wyciąg z aloesu Shea) i zapewniają efekt nawilżenia wrażliwej skóry nawet do 24 godzin.