Odpowiedzi na pytanie o depilację woskiem

Czy depilacja woskiem boli?

Osoby, które rozważają depilację woskiem właśnie o to pytają najczęściej. Faktem jest, że depilacja woskiem może nie być zbyt przyjemna. Jednak im więcej depilacji woskiem przejdziesz, tym odczuwany ból będzie słabszy, gdyż z każdą depilacją Twoje ciało będzie coraz lepiej przyzwyczajone, a mieszki włosowe osłabione[1]. Pamiętaj też, że każdy inaczej reaguje na ból i że niektóre osoby są bardziej wrażliwe. Na szczęście nawet osoby bez doświadczenia mogą z powodzeniem stosować takie produkty, jak Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa przeznaczone do ciała i nóg. Sprawdź w wyszukiwarce Znajdź produkt Veet dla siebie, które produkty z woskiem najlepiej nadają się do Twoich potrzeb i pasują do Twojej skóry.

Jakie zalety ma depilacja woskiem?

Spośród wielu metod pozbywania się niechcianych włosków depilacja woskiem zdecydowanie się wyróżnia, szczególnie ze względu na swoje długotrwałe rezultaty. Główną zaletą depilacji plastrami z woskiem Veet i jest możliwość zachowania gładkiej skóry przez znacznie dłuższy czas, czyli ażdo czterech tygodni[2]. W zależności od tego, jak prędko rosną Twoje włosy, możesz potrzebować depilacji co trzy lub cztery tygodnie. Ponadto w większości przypadków okazuje się, że odrastające włoski są znacznie cieńsze, niż były wcześniej[2].

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Zanim zaczniesz depilację, powinnaś pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze wykonaj delikatny peeling skóry, aby usunąć martwe komórki naskórka[3]. Następnie umyj i dokładnie osusz skórę. Pamiętaj, że zalecamy depilowanie włosków mających co najmniej 1,5 mm długości[3]. Dzięki temu zmniejszasz odczuwany podczas depilacji dyskomfort. Zapoznaj się też ze wszystkimi instrukcjami przedstawionymi na opakowaniu i przestrzegaj ich.

Co się stanie, jeśli przypadkowo nałożę wosk na obszar, z którego nie chcę usuwać włosków?

Jeśli przypadkiem położysz plaster z woskiem na fragment skóry, z którego nie chcesz usuwać włosków, po prostu musisz delikatnie pozbyć się wosku, najlepiej gdy będzie on ciepły. W tym celu owiń dany fragment ciała ręcznikiem papierowym i podgrzewaj to miejsce suszarką do włosów, zaczynając od dość niskiej temperatury. Ciepło z suszarki stopi wosk, a ręcznik papierowy go wchłonie. Po chwili wymień ręcznik papierowy na nowy i powtarzaj całą procedurę, aż usuniesz cały wosk[4]. Jeśli na włoskach wciąż będą pozostałości wosku, umyj to miejsce ciepłą wodą, stosując przy tym odżywkę do włosów, co ułatwi pozbycie się wosku[4].

Czy po depilacji woskiem moja skóra będzie zaczerwieniona?

U każdej osoby skóra trochę inaczej reaguje na depilację, możemy więc oczekiwać różnorodnych reakcji na te same produkty. Użytkownicy biorą więc pod uwagę, że po depilacji woskiem może wystąpić przemijające łagodne zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. [5] Po świeżo przeprowadzonej depilacji Twoja skóra może też inaczej reagować na zwykle stosowane produkty do pielęgnacji. Dlatego zalecamy, byś po depilacji nie stosowała produktów na bazie alkoholu. Jeśli depilowane miejsce boli, połóż tam chłodny kompres[5]. Jeśli chcesz zapobiec wrastaniu włosków i pojawianiu się wyprysków, zalecamy delikatne złuszczanie skóry i stosowanie dobrego kremu nawilżającego[2].

Udało się! Jak widzisz, depilacja woskiem często okazuje się o wiele łatwiejsza niż zakładałaś - zwłaszcza jeśli zastosujesz produkty Veet!

[1]https://www.beautyimageusa.com/blog/waxing-myths-will-it-always-be-painful/

[2]https://www.breatheskinbodymind.com/blog/all-your-waxing-questions-answered

[3]https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/at-home-diy-waxing#waxing-prep

[4]https://nacach.com/blogs/news/accidental-wax-removal-tips

[5]https://www.healthline.com/health/face-wax-side-effects