Obszar bikini - różne style depilacji woskiem

Różne style depilacji linii bikini

Przeczytaj o różnych stylach depilacji linii bikini i sama podejmij decyzję, który z nich będzie dla Ciebie idealny. Profesjonaliści w salonach stosują styl francuski, brazylijski lub hollywoodzki, ale wiedz, że istnieją też inne, które z powodzeniem można opanować samodzielnie i zrealizować w warunkach domowych (przy niewielkiej pomocy naszych plastrów do depilacji Veet)*.

Klasyczna depilacja woskiem linii bikini

Istnieje klasyczny typ depilacji linii bikini, polegający na prostym „uporządkowaniu” włosków, które wystawałyby spod kostiumu kąpielowego. Depilując w ten sposób, usuwa się włoski na szerokość do czterech palców od linii bikini i dwóch palców od góry, gdyby włoski wystawały w pobliżu linii majtek[1]. Ten styl depilacji to świetna opcja dla początkujących i można ją z powodzeniem przeprowadzić w warunkach domowych.

Rozszerzona depilacja bikini (pełny wosk)

W tej opcji zachowujesz nieco włosków na dole, a całość wygląda bardzo schludnie. Po prostu usuwa się włoski tak, jak w standardowej depilacji, a dodatkowo pogłębia się linię wokół nóg. Możesz także ukształtować górę w mocniej zarysowany „trójkąt”[2].

Depilacja francuska*

W tym stylu depilacji usuwa się większość włosków z obszaru bikini, linii majtek oraz pewnej części wzgórka łonowego, co dotyczy też bardziej intymnych obszarów. Pozostawia się mały pasek. Nie depiluje się obszaru „z tyłu”. Jest to świetna opcja dla osób, którym zależy na gładkiej i pozbawionej włosków skórze z przodu[2], chociaż zalecamy, by wykonywanie takiej depilacji pozostawić profesjonalistom w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja brazylijska*

Depilacja brazylijska jest popularnym zabiegiem wykonywanym w salonach kosmetycznych. Jest to kolejny typ depilacji, którego przeprowadzenie radzimy pozostawić profesjonalistom. W tym modelu usuwa się wszystkie włoski z przodu i z tyłu obszaru bikini[1]. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą nosić bikini typu stringi. W tym modelu depilacji czasami z przodu zostawia się mały pasek, trójkąt lub kwadracik włosków.

Depilacja hollywoodzka*

W tym modelu chodzi o zupełną, totalną depilację okolic bikini. Zdecydowanie zalecamy, by osoby decydujące się na ten rodzaj depilacji udały się na zabieg do profesjonalnego salonu[2].

Depilacja linii bikini w warunkach domowych

Jeśli chciałabyś mieć depilację w stylu francuskim, brazylijskim lub hollywoodzkim, zdecydowanie radzimy oddać się w ręce profesjonalistów od takich zabiegów, gdyż dotyczą one bardzo wrażliwych partii ciała. A jeśli zechcesz zrobić sobie klasyczną depilację woskiem linii bikini, bo zależy Ci na podstawowych „porządkach” w tamtych okolicach, przekonasz się, że nasze plastry do depilacji Veet idealne nadają się do tego celu.

Veet MINIMA Plastry z woskiem do depilacji bikini i pach skóra wrażliwa zapewniają piękną, gładką i pozbawioną włosków skórę nawet przez cztery tygodnie. Aby przeprowadzić skuteczną depilację wystarczy nałożyć plaster z woskiem na wybrany obszar, a następnie oderwać go z ciała, pociągając za wygodne zakończenie plastra. Jeśli chcesz dopasować plaster do konturów ciała i zaplanowanej linii bikini, możesz go dodatkowo samodzielnie przyciąć.

Porady dotyczące depilacji linii bikini w warunkach domowych

  • Poddawaj depilacji włoski, które mają co najmniej 1,5 mm.
  • Pamiętaj, aby zawsze wnikliwie przeczytać wszystkie instrukcje zamieszczone na opakowaniu i się do nich stosować.
  • Co najmniej 24 godziny przed planowaną depilacją wykonaj test produktu na małym fragmencie skóry, aby przekonać się, czy nie wystąpią niepożądane reakcje alergiczne.
  • Obszar, który zamierzasz depilować woskiem powinien być oczyszczony i bardzo dobrze osuszony. Jest to ważna zasada, jeśli chcesz uzyskać optymalne rezultaty depilacji.
  • Zapoznaj się z różnymi metodami pielęgnacji skóry po depilacji woskiem, gdyż właściwa pielęgnacja pomoże Ci uniknąć podrażnień lub wrastania włosków.

*UWAGA: Plastry z woskiem Veet nie nadają się do depilacji narządów płciowych ani okolic odbytu. Nie używaj też produktów Veet do depilacji w stylu francuskim, brazylijskim ani hollywoodzkim. Jeśli będziesz chciała zrobić sobie depilację linii bikini w którymś z tych stylów, zwróć się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

[1]https://www.womenshealthmag.com/beauty/a21966867/bikini-wax-types/

[2]https://www.byrdie.com/bikini-waxing-styles-1717153