Najlepsze metody na depilację pod pachami

Jak (i czy w ogóle) chcemy usuwać włosy spod pach? To rozważania stare jak świat, bo niektóre osoby chcą, by włosy pod pachami rosły im w nieskrępowany sposób. Natomiast jeśli podejmiesz decyzję, że chcesz pozbyć się owłosienia spod pach, następnym krokiem będzie wybranie najlepszej metody.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek dotyczących usuwania włosków za pomocą plastrów z woskiem albo kremu do depilacji. Ale najpierw poświęcimy kilka chwil na sprawy naukowe i rozważania, warto czy nie warto pozbywać się włosów spod pach.

DLACZEGO W OGÓLE WYRASTAJĄ NAM WŁOSY POD PACHAMI?

Niektóre osoby stawiają na naturalność i nie usuwają owłosienia spod pach. A inne odwrotnie. Lecz najpierw zadajmy sobie pytanie, dlaczego w ogóle włosy tam rosną? Teorii naukowych jest kilka, między innymi taka, że obecność włosów pod pachami pomagała zmniejszyć tarcie między ramionami a ciałem i ułatwiała regulację temperatury ciała[1]. To wytłumaczenie miałoby sens, zwłaszcza w czasach, gdy ludzie żyli bardzo prymitywnie. Ale oddzielmy teraz sprawy nauki od obyczaju. Od dość dawna panuje przekonanie, że kobiecość i sport nie kojarzą się z owłosionymi pachami. Naszym zdaniem jest to niesprawiedliwe podejście, niemniej jednak powoduje ono, że wiele osób regularnie wygala sobie pachy lub depiluje je woskiem. Postawmy sprawę jasno: o owłosieniu nóg rozmawia się dość swobodnie, ale rozmowy o włosach na bardziej ukrytych częściach ciała, czyli na przykład pod pachami, są mniej akceptowalne. A przecież w żadnym z tych przypadków nie ma się czego wstydzić!

WRAŻLIWA SKÓRA POD PACHAMI

Obszar pod pachami może być dość wrażliwy, dlatego metodę usuwania stamtąd włosów należy dobrać z dużą starannością. Najczęstszą formą depilacji pach jest golenie. Jeśli jednak zależy Ci, by mieć gładkie, pozbawione włosków pachy przez wiele dni, golenie nie będzie najlepszą opcją, gdyż podczas golenia tylko ścinamy włosy. Proces ten przynosi więc dość krótkotrwałe, na przykład dwudniowe, rezultaty[2]. A poza tym ponawianie golenia w tym samym miejscu może wywoływać podrażnienia[3].

JAK USUWAĆ WŁOSY POD PACHAMI

Innym, też raczej krótkotrwałym rozwiązaniem, są nasze kremy do depilacji Veet. Są one przeznaczone do skóry wrażliwej, a więc idealnie nadają się do depilacji pach. Ich działanie polega na rozpuszczaniu białkowej struktury włosa przy powierzchni skóry, dlatego po zastosowaniu kremu bardzo łatwo zmywa się ze skóry cały osad wraz z włosami. Rezultaty depilacji kremem nie trwają bardzo długo, ale są dłuższe niż rezultaty golenia pach. Pamiętaj tylko, żeby przed zabiegiem przeprowadzić test kremu do depilacji na małym fragmencie skóry. Dzięki temu sprawdzisz, jak Twoja skóra reaguje na preparat*.

Inną skuteczną formą depilacji jest stosowanie plastrów z woskiem. W tym procesie włoski są usuwane wraz z cebulkami, więc efekt depilacji utrzymuje się aż do czterech tygodni. Możesz zdecydować się na plastry z woskiem Veet. Uzyskane rezultaty będą długotrwałe i profesjonalne, a satysfakcja z tego, że osiągnęłaś je przeprowadzając cały proces samodzielnie w domu, będzie nie do przecenienia*.

JAK OSIĄGNĄĆ EFEKT IDEALNIE WYDEPILOWANYCH PACH

Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty, pamiętaj o naszych wskazówkach.

Przed zastosowaniem kremu do depilacji wykonaj najpierw test na niewielkim fragmencie skóry pod pachami*. Postępuj przy tym zgodnie ze wszystkimi podanymi instrukcjami. Odczekaj 24 godziny, by przekonać się, czy nie wystąpią żadne niepożądane reakcje. Kontynuować depilację możesz dopiero, jeśli zobaczysz, że Twoja skóra dobrze toleruje krem. Pamiętaj, że czasy działania kremów do depilacji są różne w zależności od rodzaju skóry do jakiego są przeznaczane. Pamiętaj też, aby postępować dokładnie tak, jak mówią instrukcje podane na opakowaniu. Nigdy nie trzymaj kremu na skórze dłużej, niż czas podany w instrukcji.

Jeśli stosujesz plastry z woskiem, możesz je samodzielnie dociąć, by dotrzeć do trudno dostępnych lub delikatniejszych miejsc. Włosy rosną pod pachami w dwóch różnych kierunkach, więc pamiętaj, że powinnaś nakładać plastry dwuetapowo – oddzielnie dla każdego kierunku wzrostu włosów. I pamiętaj też, by jedną dobę przed depilacją plastrami przeprowadzić peeling skóry, gdyż to zapobiegnie wrastaniu włosków.

Przez co najmniej jedną dobę po depilacji staraj się nie podrażniać skóry pod pachami, unikaj więc stosowania produktów kosmetycznych zawierających zapachy (czyli na przykład dezodorantów), nie chodź na basen, ani nie opalaj się (nawet w solarium).

BEZ WZGLĘDU NA AKTUALNĄ MODĘ ZAWSZE DARZYMY PACHY SYMPATIĄ!- Podejście do depilacji pach i do spraw urody zmienia się co jakiś czas. To samo dotyczy produktów do depilacji. Możesz więc swoje włoski zapuszczać, farbować, albo usuwać. A najzdrowszą na świecie rzeczą, jaką możesz robić zawsze bez względu na okoliczności, jest kochać siebie i swoje ciało.

*Przed użyciem dokładnie przeczytaj instrukcje podane na etykiecie.

[1]http://www.todayifoundout.com/index.php/2014/06/still-pubic-armpit-hair/

[2]http://www.veet.co.uk/

[3]http://fustany.com/en/beauty/skincare/pros-and-cons-of-shaving-body-hair