Moja pierwsza depilacja

Przed depilacją najlepiej jest zrobić sobie peeling skóry, gdyż daje nam to pewność, że zaczynamy od właściwego etapu i zapobiegamy przyszłemu wrastaniu włosków, a to z pewnością zaowocuje dobrymi efektami depilacji w przyszłości[1]. Podczas peelingu złuszczamy też martwe komórki naskórka, dzięki czemu cały proces depilacji jest po prostu łatwiejszy[1].

Jeśli dojdziesz do wniosku, że najbardziej podoba Ci się pomysł usuwania włosków używając plastrów z woskiem, najpierw przeprowadź test wybranego produktu na małym fragmencie skóry. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoja skóra nie zareaguje źle na składniki preparatu[2]. Jeśli po upływie 24 godzin nie odkryjesz objawów alergii, możesz rozpocząć domową depilację[2] .Zacznij od niedużego fragmentu skóry, na przykład nad górną wargą. Dzięki temu Twoje ciało stopniowo przyzwyczai się do wrażeń wiążących się z nakładaniem i odrywaniem plastrów. Veet oferuje szeroką gamę produktów z woskiem, na przykład Veet MINIMA Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa. Mamy też linię produktów specjalnie opracowanych do innych rodzajów skóry. Stworzyliśmy wygodne w użyciu, wstępnie przycięte plastry, które z łatwością będziesz mogła umieszczać we właściwych miejscach, a potem cieszyć się uczuciem gładkiej i pozbawionej włosków skóry aż do czterech tygodni. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, przed rozpoczęciem depilacji zawsze dokładnie przeczytaj etykietę i ściśle przestrzegaj podanych wskazówek.

Jeśli jednak uznasz, że depilacja woskiem nie jest dla Ciebie, sprawdź nasze świetne kremy do depilacji Veet. Stosując krem, możesz prędko pokryć większą powierzchnię depilowanej skóry niż gdybyś nakładała na te miejsca plastry z woskiem. Możesz zdecydować się na przykład na Veet MINIMA Krem do depilacji dla skóry wrażliwej do nóg i ciała. Nasze kremy zapewniają naprawdę dogodną możliwość depilacji nóg i reszty ciała. Jak zawsze, pamiętaj też, by z wyprzedzeniem przeprowadzić test produktu na małym fragmencie skóry. Przetestowałaś już produkt z dobrym wynikiem i dokładnie zapoznałaś się ze wszystkimi instrukcjami postępowania z kremem? Możesz więc przystąpić do depilacji!

Twoją trzecią możliwością przeprowadzenia swojej pierwszej depilacji jest zgolenie włosków. Golenie to prosty i popularny proces pozbywania się owłosienia z nóg i spod pach. Pamiętaj jednak, że golenia nie zaleca się do żadnego obszaru na twarzy. Nigdy też nie należy golić włosków na sucho, więc jeśli golisz włoski, pamiętaj, by najpierw pokryć skórę kremem lub żelem do golenia – dzięki temu unikniesz podrażnień skóry.

Pamiętaj, że depilacja powinna być zawsze przyjemnym procesem. Wybierz więc produkt, który najbardziej Ci odpowiada i uważnie przeczytaj dołączone instrukcje. Jeśli zaufasz sobie i skrupulatnie przeprowadzisz cały proces, na koniec będziesz cieszyć się miękką, jedwabiście gładką i pozbawioną włosków skórą!

[1] https://www.medicalnewstoday.com/articles/exfoliate-face-naturally#benefits

[2] https://www.veet.ca/tips-tricks/prepping-for-hair-removal/