Mity i prawdy dotyczące depilacji produktami Veet: FAKTY

FAKT: Noszenie obcisłych ubrań może powodować wrastanie włosków

Wierzcie lub nie, ale to prawda. Noszenie obcisłej odzieży może mieć wpływ na wrastanie włosów, ponieważ utrudnia ich odrastanie. Powoduje to stany zapalne mieszków włosowych. Dotyczy to także okolic bikini. Aby unikną uporczywego problemu wrastających włosów, staraj się nosić luźną odzież i regularnie złuszczaj skórę.

FAKT: Nie należy się opalać bezpośrednio po depilacji

Postaraj się odczekać 24 godziny po depilacji zanim wystawisz skórę na słońce. Ma to na celu zapobieżenie poparzeniom słonecznym lub nierównomierną opalenizną spowodowaną przez składniki środków do opalania. Po depilacji twoja skóra jest również znacznie bardziej wrażliwa. Z tego powodu jeszcze ważniejsze jest by chronić skórę po depilacji stosując kremy przeciwsłoneczne. Chociaż krem przeciwsłoneczny powinniśmy stosować zawsze!.

FAKT: Możesz sam depilować włosy

Tak, i zachęcamy do tego! Produkty Veet oferują wygodę samodzielnego usuwania owłosienia w zaciszu domowym, jednocześnie gwarantując wspaniałe rezultaty. Jeżeli denerwujesz się samodzielną depilacją, nie martw się, ułatwimy Ci to dzięki bardzo szczegółowym instrukcjom na naszych opakowaniach. Nawet nowicjusze uzyskają gładką skórę.

FAKT: Depilacja może być bolesna podczas okresu

Kiedy masz okres, twoje ciało może być nieco bardziej wrażliwe. Ponieważ stosowanie plastrów z woskiem usuwa włosy wraz z cebulkami, czasami może trochę boleć. Jeśli masz okres, proces może być bardziej bolesny niż zwykle. Jeśli szukasz bezbolesnego sposobu na depilację o tej porze miesiąca, wypróbuj nasze kremy do depilacji Veet. Pomogą Ci osiągnąć równie niesamowite rezultaty

FAKT: Zanim nałożysz na jakąś część ciała produkt Veet, przetestuj go na małym fragmencie skóry.

Pamiętaj, by nigdy nie rezygnować z takiego testu. Dobę przed planowaną depilacją wykonaj test produktu na małym fragmencie skóry. Następnie odczekaj 24 godziny i jeśli zobaczysz, że nie wystąpiły żadne niepożądane reakcje, możesz przeprowadzać depilację.

FAKT: Tuż po depilacji woskiem unikaj pływania.

Po depilacji zalecamy odczekanie 24 godzin zanim pójdziesz pływać. Twoja skóra wymaga regeneracji. Ale możesz wykonywać inne formy aktywności fizycznej.

FAKT: Podczas ciąży zmienia się Twój poziom wrażliwości.

Ciąża to fascynujący okres w życiu kobiety. Twoje ciało przechodzi wtedy bardzo wiele zmian, a jedną z nich może być zmiana progu wrażliwości na ból. Zmiany hormonalne i zwiększony przepływ krwi przez skórę mogą sprawić, że inaczej niż dotąd zareagujesz na pewne produkty. Zawsze pamiętaj, by uważnie czytać instrukcje na opakowaniu, a jest to tym bardziej istotne, gdy jesteś w ciąży. U kobiet w ciąży depilacja woskiem może wywoływać siniaki, dlatego w tym okresie polecamy raczej nasze kremy do depilacji Veet. Oczywiście przed wypróbowaniem każdego nowego produktu skonsultuj się z lekarzem.