Mity i fakty o depilacji produktami Veet - MITY

MIT: Golenie jest najskuteczniejszą metodą depilacji.

Po goleniu włoski odrastają w ciągu zaledwie jednego lub dwóch dni. Jednak dzięki produktom Veet z woskiem możesz mieć gładką skórę aż do czterech tygodni! A dodatkowo unikasz pojawiania się szorstkich odrostów, które byłyby efektem golenia włosków.

MIT: Im częściej będziesz depilować włosy, tym gęstsze i intensywniejsze będą odrastały.

Ten mit jest bardzo rozpowszechniony i prawdopodobnie każda z nas się z nim zetknęła. Ale prawda jest taka, że regularna depilacja plastrami z woskiem sprawia, że z czasem odrastające włoski stają się słabsze i cieńsze. Nasze kremy do depilacji w ogóle nie wpływają na grubość odrastających włosków, a dzięki produktom Veet możesz cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej, pozbawionej włosków skóry i mieć pewność, że gdy włoski odrosną, nie będą wcale gęstsze niż wcześniej.

MIT: Osoby o wrażliwej skórze nie powinny stosować produktów Veet.

To nieprawda! W rzeczywistości mamy całą linię produktów przeznaczonych specjalnie dla osób o skórze wrażliwej. Jeśli chcesz znaleźć je w sklepie, szukaj na opakowaniu opisu „Do skóry wrażliwej”. Oczywiście pamiętaj, że nawet jeśli używasz naszych produktów przeznaczonych do skóry wrażliwej, musisz z wyprzedzeniem jednej doby przeprowadzić test produktu na małym fragmencie skóry. Nałóż niewielką ilość produktu na małą część obszaru, który potem będziesz depilować i odczekaj 24 godziny. Jeśli okaże się, że nie wystąpiła żadna niepożądana reakcja, możesz przystępować do depilacji zgodnie z planem!

MIT: Długie prysznice pod gorącą wodą są dobre dla skóry.

Co prawda długi, gorący prysznic może mieć pewne terapeutyczne efekty dla naszego samopoczucia, ale nie jest dobry dla skóry, gdyż gorąca woda ją wysusza. Staraj się więc brać krótsze prysznice w letniej (lub nawet chłodnej) wodzie, a Twoja skóra Ci podziękuje. I będziesz mieć świadomość, że robisz też dobrą rzecz dla środowiska naturalnego.

MIT: Maszynki do golenia i kremy do depilacji działają na tej samej zasadzie.

Nic bardziej mylnego! Maszynki do golenia ścinają włoski tuż nad skórą i powodują szorstkie w dotyku odrosty, natomiast kremy do depilacji usuwają włoski tuż pod powierzchnią skóry, więc gdy włoski odrastają, mają zaokrąglone końcówki i są miększe w dotyku.

MIT: Kremów do depilacji nie można stosować w okolicy bikini.

To kolejny mocno rozpowszechniony mit. W rzeczywistości Veet ma produkty przeznaczone do depilacji skóry w okolicach bikini. Pamiętaj jednak, aby wnikliwie przeczytać etykietę przed zastosowaniem produktu, gdyż nie każdy krem jest przeznaczony do tego obszaru ciała. Uważaj też, by nie nałożyć produktu na narządy płciowe, gdyż mogą wystąpić niepożądane objawy skórne.

MIT: Do depilacji nadają się produkty na bazie alkoholu.

Nie. Ani przed, ani w trakcie, ani po depilacji nie należy używać produktów na bazie alkoholu. Gdybyś tak zrobiła, mogłabyś doświadczyć podrażnienia skóry. Gdy więc będziesz musiała usunąć nadmiar wosku, nie używaj produktów na bazie alkoholu, lecz specjalnej chusteczek Perfect Finish dołączonych do plastrów Veet lub oliwki dla niemowląt.