Mity i fakty na temat kobiecego zarostu twarzy

MIT #1: Kobiety nie miewają zarostu na twarzy.

To jest nieprawda. I kobiety, i mężczyźni mają zarost na twarzy, chociaż w przypadku kobiet jest on mniej widoczny, dość cienki i ma raczej jasny kolor[1]. Jeśli zauważysz u siebie ślady zarostu, nie wstydź się, gdyż jest to znacznie częstsze zjawisko niż się może wydawać. Oczywiście decyzja o usuwaniu zarostu lub o jego pozostawieniu należy do Ciebie. Jeśli zdecydujesz się go usunąć, Veet ma dla Ciebie odpowiednie produkty.

MIT #2: Tylko kobiety o określonym typie skóry i włosów miewają zarost na twarzy.

Występowanie zarostu na twarzy nie zależy od rodzaju skóry ani włosów. Błędne przekonanie na ten temat wynika z faktu, że przy niektórych karnacjach skóry zarost na twarzy jest bardziej widoczny[2]. Nie oznacza to jednak, że u kobiet o innej karnacji zarost nie występuje.

MIT #3: Jeśli będziesz usuwać zarost z twarzy, będzie on odrastać ciemniejszy i gęstszy.

Prawda jest taka, że u kobiet zarost na twarzy nie zmienia swej grubości, koloru ani prędkości odrastania[3]. Mieszki włosowe odrastają z tępym końcem, który może wydawać się szorstki, ale włosy są takie same, jak przed ich usunięciem[3]. Wiedz o tym i jeśli czujesz potrzebę usunięcia włosków z twarzy, po prostu zrób to!

MIT #4: Kobiecy zarost jest oznaką złej równowagi hormonalnej w organizmie.

To czasami jest prawdą. W niektórych przypadkach brak równowagi hormonalnej lub choroba może powodować występowanie nadmiernego zarostu na twarzy[2.] Jednak posiadanie zarostu wcale nie oznacza, że dotyka Cię któryś z tych problemów. Pamiętaj, że większość kobiet ma zarost na twarzy, ale jeśli masz wrażenie, że jest on nadmierny, skontaktuj się z lekarzem, żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

MIT #5: U kobiet zarost twarzy pojawia się tylko nad górną wargą.

Zarost nie dotyczy wyłącznie skóry nad górną wargą. U kobiet zarost na twarzy może pojawiać się w różnych miejscach, czyli na przykład na brodzie, szyi i na policzkach[2]. Ale po raz kolejny powtarzamy, że nie ma się czego wstydzić, gdyż jest to zjawisko zupełnie normalne.

MIT #6. Kobiety powinny usuwać każdy przejaw zarostu na twarzy.

Ale z jakiego powodu kobiety miałyby mieć powinność usuwania jakiejś części owłosienia twarzy? Kobiety od lat zmagają się z nieosiągalnymi standardami urody, ale nie ma powodu, byś musiała przestrzegać tych „zasad”, jeśli nie masz na to ochoty. Rób to, co uważasz i z czym czujesz się dobrze. A jeśli oznacza to pozbycie się włosków z twarzy, pomogą Ci produkty Veet.
Ostatecznie decyzja o usunięciu włosów należy do Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na depilację, koniecznie sprawdź naszą linię produktów Veet, aby znaleźć idealny produkt do depilacji twarzy.

[1]https://www.healthline.com/health/excessive-or-unwanted-hair-in-women#_noHeaderPrefixedContent

[2]https://alldaychic.com/female-facial-hair-myths/

[3]https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/expert-answers/hair-removal/faq-20058427