Lato - czas na świeżym powietrzu

Utrzymuj nawilżenie skóry

Co najbardziej lubimy w lecie? Wyjąć letnią garderobę i pokazać się światu w naszych najpiękniejszych letnich kreacjach! Miło jest znowu odsłonić trochę nogi, chociaż możemy też obawiać się nieco nadmiernego wysuszenia skóry. Oto kilka środków, które każda z nas może podjąć, by odsłonięta skóra nie zareagowała źle na letnią pogodę:

  • Zaraz po prysznicu lub kąpieli nałóż na skórę krem. Pomoże on nawilżyć skórę i zatrzyma w niej pewną część wilgoci[1].
  • Pamiętaj, że długie prysznice pod gorącą wodą prowadzą do wysuszenia skóry. Dlatego nastawiaj w prysznicu letnią temperaturę wody.
  • Unikaj golenia włosków, ponieważ ta metoda depilacji może prowadzić do usunięcia ze skóry ochrony lipidowej, która pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry.

Najlepiej stosuj się do tych zaleceń cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich. Dzięki temu będziesz mogła śmiało eksponować nogi w każdej modnej letniej kreacji.

Wybierz odpowiednią dla siebie metodę depilacji.

Jeśli decydujesz się na usuwanie włosków z ciała, powinnaś wybrać opcję, która jest dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Golenie to szybka i łatwa metoda, stosowana codziennie przez mnóstwo osób. Jednak może ona prowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry, a to oznacza, że skóra robi się szorstka i pomarszczona. Dlatego rozważ zastosowanie kremu do depilacji. Jego działanie polega na tym, że rozkłada on białko budujące włos. Nasze kremy do depilacji Veet działają szybko i są proste w użyciu, a niektóre z nich można stosować nawet pod prysznicem.

Zabiegiem depilacyjnym, który przynosi dłuższe efekty jest zabieg z użyciem wosku. Veet ma w swojej ofercie wiele służących do tego produktów - od plastrów z woskiem Veet po Veet Natural Inspirations Elektryczny System do Depilacji Ciepłym woskiem. Po ich zastosowaniu martwe komórki naskórka i włoski zostają usunięte, a skóra zachowuje gładkość i nawilżenie aż do czterech tygodni. I przez tak długi czas już nie musisz martwić się odrastającymi włoskami!

Wyjmij z szafy strój bikini

Masz w planach wyjście na plażę? Dzięki produktom Veet z łatwością wykonasz w domu depilację linii bikini* i przez całe lato będziesz z przyjemnością zakładać swój ulubiony plażowy strój. Okolice bikini są wrażliwe, ale zapewniamy świetne metody, które są dostosowane do konkretnych potrzeb użytkowniczek i do różnych rodzajów skóry.

Możesz w mgnieniu oka uzyskać efekt gładkiej, pozbawionej włosków skóry, jeśli skorzystasz z Veet MINIMA Kremu do depilacji dla skóry wrażliwej. A jeśli szukasz rozwiązania, które zapewni Ci dłużej trwający efekt, wybierz nasze precyzyjnie działające np.: Veet MINIMA Plastry z woskiem do depilacji bikini i pach skóra wrażliwa lub Veet MINIMA Plastry z woskiem do depilacji twarzy skóra wrażliwa. Można je stosować na skórę twarzy, okolice bikini i pod pachami. Plastry opracowano w taki sposób, by można było je nałożyć również na trudno dostępne miejsca na ciele. Dzięki nim uzyskasz efekt gładkiej, pozbawionej włosków skóry utrzymujący się y aż do czterech tygodni.

Pamiętaj o ochronie przed słońcem

Wprawdzie lato to czas cieszenia się naturalnie promienną, odsłoniętą skórą, ale pamiętaj, że nie możesz zrezygnować z ochrony przed promieniowaniem UV. Zainwestuj w dobry krem przeciwsłoneczny i nie zapominaj, że ochrona przed słońcem dotyczy całej skóry, czyli również twarzy. Być może w lato będziesz spędzać czas na plaży lub zajmiesz się nową dyscypliną sportu. W każdym przypadku pamiętaj, by podjąć odpowiednie kroki, które ochronią Twoją skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce.

Nie pozwól, aby tego lata zaskoczyły się potrzeby zawiązane z depilacją lub nawilżaniem skóry. Nasze wskazówki pomogą Ci osiągnąć długotrwały efekt.

*UWAGA: Plastry Veet z woskiem nie nadają się do stosowania w okolicach odbytu i narządów płciowych. Nie stosuj produktów Veet do stylizacji linii bikini w stylu francuskim, brazylijskim lub hollywoodzkim. Jeżeli zechcesz wykonać którąś z takich depilacji, zwróć się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

[1]http://health.howstuffworks.com/skin-care/moisturizing/basics/moisturize-body1.htm