Kiedy mam zacząć korzystać z produktów Veet i jaka jest najlepsza opcja dla osoby początkującej?

TM

W Veet znajdziesz dwa najważniejsze typy produktów do depilacji. Są to plastry do depilacji z woskiem i kremy do depilacji. Oba rodzaje produktów najlepiej sprawdzają się na świeżo umytej i osuszonej skórze.
Plastry do depilacji Veet można stosować na każdym fragmencie ciała, w którym odkryjesz niepożądane włoski: na nogach, w pachach, w okolicach bikini i nad górną wargą. Depilację najlepiej zacznij od stosowania małych plasterków, na przykład na twarzy. W ten sposób Twoje ciało zacznie się przyzwyczajać do wrażeń wiążących się z depilacją[1]. Plastry z woskiem Veet do twarzy, które można stosować do każdego typu skóry, to świetny sposób na szybką i prostą depilację.

Przed przystąpieniem do depilacji koniecznie wykonaj peeling skóry. Proces złuszczania jest zalecany, gdyż nieusunięte martwe komórki naskórka mogłyby utrudnić depilację, a ponadto przeprowadzenie peelingu zapobiega wrastaniu włosków[4].

Po peelingu wykonaj na małym fragmencie skóry test produktu do depilacji, a następnie odczekaj 24 godziny, by sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna. Jeśli nie zauważysz na skórze żadnej niepożądanej reakcji, możesz przystąpić do depilacji wybranym produktem Veet[1].

Wskazówka dla osób, które po raz pierwszy wykonują depilację linii bikini: najpierw wypróbuj depilację woskiem na nogach. W ten sposób Twoje ciało przyzwyczai się do wrażeń związanych z depilacją i będziesz mogła przejść do depilacji bardziej wrażliwych miejsc. Veet oferuje zestawy plastrów z woskiem, które można stosować na nogi i na inne partie ciała, na przykład plastry Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa.

Zaleca się również, aby miesiączkujące kobiety, które planują depilację woskiem, wzięły pod uwagę swój cykl miesiączkowy, gdyż tuż przed okresem skóra robi się wrażliwsza[5]. Poza tym należy zadbać o właściwe nawodnienie organizmu i wykazać nieco cierpliwości, gdyż aby depilacja była udana, włoski muszą mieć co najmniej 1,5 mm[1]. A gdy już spełnisz te warunki i przeprowadzisz udaną depilację, jej znakomite efekty utrzymają się aż do czterech tygodni![1]

Drugą metodą przeprowadzania depilacji jest użycie specjalnych kremów. Kremy do depilacji Veet zapewniają prędką i łatwą możliwość depilacji dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pozbywaniem się niechcianego owłosienia. Kremy doskonale sprawdzają się, jeśli musisz usunąć włoski z większych obszarów ciała lub z trudno dostępnych miejsc. W takim wypadku po prostu nałóż krem na wybrany fragment skóry, zadbaj, by wszystkie włoski były pokryte kremem, odczekaj wymagany czas, a następnie dokładnie zetrzyj krem[9]. Zawsze postępuj zgodnie z przedstawionymi instrukcjami Veet, a depilacja przyniesie pożądane efekty!

Po usunięciu ze skóry kremu i włosków opłucz i osusz skórę. Dokładnie sprawdź, czy nie pozostały na skórze resztki kremu[7]. Jeśli zorientujesz się, że przypadkiem przegapiłaś jakieś miejsca i na skórze wciąż rosną włoski, nie przejmuj się. Po odczekaniu 48 godzin możesz powtórzyć depilację kremem pominiętych fragmentów skóry. Pamiętaj, że odczekanie co najmniej 48 godzin między aplikacjami kremu do depilacji jest bardzo ważne, gdyż dzięki temu unika się podrażnień[7].

Osobom początkującym polecamy rozpoczęcie przygody z depilacją od zastosowania albo wosku do skóry wrażliwej Veet, albo kremu do depilacji[8]. Niezależnie od tego, czy do pierwszej procedury depilacyjnej wybierzesz plastry z woskiem, czy kremy do depilacji, wiemy, że zachwycisz się swoją jedwabiście gładką, pozbawioną włosków skórą. My jesteśmy gotowi, a Ty?

[1]https://www.veet.ca/tips-tricks/prepping-for-hair-removal/

[2]https://www.veet.ca/products-list/waxes/

[3]https://www.veet.ca/products-list/creams/

[4]https://www.medicalnewstoday.com/articles/exfoliate-face-naturally#benefits

[5]https://www.vogue.co.uk/gallery/best-hair-removal-method?image=5d54bdbf64ac01000861e425

[6]https://kidshealth.org/en/teens/hair-removal.html

[7]https://www.bustle.com/p/7-tips-for-using-depilatory-cream-because-this-hair-removal-method-can-be-tricky-54057

[8]https://www.veet.ca/products-list/

[9]https://www.veet.ca/tips-tricks/hair-removal-at-home