Jak z Veet uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry porównywalny z wizytą w salonie?

Muzyka

W większości salonów SPA rozbrzmiewa cicha, spokojna muzyka. Na dobry początek wieczoru możesz u siebie też włączyć podobne dźwięki. Właściwy dobór muzyki pomoże zrelaksować Twój umysł i ciało — włącz więc swoją ulubioną playlistę lub inną relaksującą muzykę, która będzie sączyć się w tle. Wyłącz też telefon lub zostaw go w innej części mieszkania – niech nic Ci nie przeszkadza.

Świece

Świece zapachowe zawierają olejki eteryczne i skutecznie pomogą Ci stworzyć wrażenie domowego SPA. Nalej więc ciepłej wody do wanny, przygaś światła i zapal świece o ulubionym zapachu. Twój umysł zacznie się uspakajać, a stres, zmęczenie i napięcie zaczną znikać. Dobrym wyborem będą świece zapachowe o lawendowej nucie. A jeśli szukasz czegoś orzeźwiającego, dobrą opcją będzie eukaliptus[1]. W każdym razie pamiętaj, aby umieścić świece w bezpiecznym miejscu[2].

Peeling

Czas kąpieli to doskonała okazja, aby oczyścić ciało i złuszczyć naskórek, na przykład za pomocą peelingu solnego. Dzięki peelingowi pozbywasz się toksyn i martwych komórek naskórka, a Twoja skóra staje się miękka i jeszcze gładsza. To jest też dobry moment, by wetrzeć we włosy maskę z olejem kokosowym, a na ciało nałożyć krem nawilżający. Powinnaś go zaaplikować tuż po wyjściu z wody, gdy Twoja skóra jest wciąż wilgotna.

Aby uzyskać wyjątkowe wrażenie salonu SPA we własnym domu, pamiętaj, by ręczniki umieścić na grzejniku jeszcze zanim zanurzysz się w wannie. W ten sposób po wyjściu z wody otulisz się ich miękkim ciepłem.

Depilacja

Jeśli chcesz, można sobie zafundować depilację woskiem w salonie kosmetycznym albo w SPA, ale wiedz, że przeprowadzenie depilacji w domu wcale nie jest trudniejsze. Veet Natural Inspirations Elektryczny System do Depilacji Ciepłym woskiem woskiem zawiera wkład z woskiem , który ma skład podobny do wosków stosowanych w salonach, ale można go z powodzeniem stosować w warunkach domowych. Depilacją ciepłym woskiem zapewnia długotrwały efekt gładkiej skóry, utrzymujący się aż do czterech tygodni[3]. Musisz jedynie podgrzać wosk wg. instrukcji i rozprowadzić go równomiernie na nogach lub innych wybranych częściach ciała*. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jesteś we własnym domu, więc możesz teraz po prostu włożyć ulubioną piżamę i trochę sobie odpocząć.

Pedicure

Łatwo przeoczyć potrzeby stóp, a przecież okazanie im odrobiny delikatnej troski jest bardzo łatwe. Najpierw pomocz stopy przez 10-15 minut w ciepłej wodzie. Możesz wykorzystać ten czas, by nałożyć na twarz maseczkę – będą to cenne chwile, gdy po prostu będziesz wtedy tylko sobie siedzieć i się relaksować.
Jeśli chcesz zrobić własny peeling do stóp, wymieszaj oliwę z oliwek z solą i kilkoma kroplami olejku miętowego (pomaga on w polepszeniu cyrkulacji krwi)[4]. Okrężnymi ruchami wmasuj peeling w stopy – zacznij od podeszw i pięt, a potem wymasuj osobno każdy palec. Na koniec zmyj peeling i wetrzyj w stopy krem nawilżający. Poczekaj, aż skóra wyschnie, podziałaj trochę pilniczkiem, a na koniec jeszcze odrobina lakieru na paznokcie - i gotowe.

Czujesz się odmłodzona i zrelaksowana? To chyba czas, by zdmuchnąć świece i przenieść się z herbatą lub miętowym naparem na swój ulubiony fotel.

*Przed użyciem uważnie przeczytaj etykietę.

[1]http://www.sparkpeople.com/resource/slideshow.asp?show=102

[2]http://candles.org/fire-safety-candles/candle-safety-rules/

[3]Dotyczy wyłącznie produktów Veet. Badanie satysfakcji przeprowadzone przez Biophyderm w 2007 roku na grupie 30 konsumentek, które dobrowolnie zgłosiły się do badania.

[4]https://www.organicfacts.net/health-benefits/essential-oils/health-benefits-of-peppermint-oil.html