Jak prawidłowo usuwać włoski z okolicy bikini

W 1946 roku projektant Louis Réard zaprezentował światu dwuczęściowy damski kostium kąpielowy. Prezentacja kostiumu przeprowadzona przez długonogą modelkę wywołała szok nie do opisania, gdyż kostium nie zakrywał nawet kawałka brzucha. Całe to ubranie (a może „rozebranie”?) składało się z zaledwie czterech trójkącików materiału mających powierzchnię około 30 cm². Nic dziwnego, że kostiumowi dano nazwę „Bikini”, od atolu położonego na południowym Pacyfiku, gdzie Stany Zjednoczone prowadziły próbne detonacje bomby atomowej. Mimo początkowego oporu ze strony niektórych środowisk kostium bikini szturmem podbił świat.

Konieczność usuwania włosków z nagle odsłoniętych miejsc doprowadziła do powstania nowego terminu: „linia bikini”. I o ile kiedyś właściwe dbanie o depilację tych obszarów było kłopotliwe, teraz utrzymanie świetnego wyglądu linii bikini nie jest żadnym problemem. Możemy o to samodzielnie zadbać dzięki nowym produktom z woskiem do depilacji lub stosując kremy do depilacji. Przyjrzyjmy się lepiej tym metodom, aby depilacja okolic bikini zawsze już była prędka, łatwa i bezbolesna.

WOSKI DO DEPILACJI

Depilacja woskiem jest jedną z najlepszych opcji depilacji okolic bikini, ponieważ włoski wyrywane są z cebulkami, a to oznacza, że odrastanie zajmuje im aż do czterech tygodni. Odrastające włoski stają się z czasem coraz miększe i delikatniejsze, a to z kolei oznacza Twój coraz mniejszy dyskomfort.
Polecamy dwie metody depilacji woskiem do użytku domowego – z użyciem plastrów z woskiem lub ciepłego wosku. Aby prędko zrobić porządek na wybranym fragmencie ciała, możesz wybrać Veet plastry do depilacji nóg i ciała skóra normalna/Veet ProfessionalTM plastry do depilacji nóg i ciała skóra normalna. W opakowaniu znajdziesz wosk z idealnie dociętymi plastrami. Wystarczy, że plaster nałożysz na depilowane miejsce, a następnie chwycisz za zaokrągloną końcówkę i pociągniesz cały plaster do siebie. Jeśli chcesz, plastry te możesz docinać według własnych potrzeb. Możesz także użyć Veet Natural Inspirations Elektryczny System do Depilacji Ciepłym woskiem woskiem do nóg i ciała. Jest to idealny zestaw na relaksowy dzień, który sobie wybierzesz, by zrobić sobie domowe SPA i zadbać tylko o siebie.

Dla precyzyjnej depilacji warto sięgnąć po Veet MINIMA Plastry do depilacji bikini i pach skóra wrażliwa. Plastry te idealnie nadają się do wrażliwej skóry, ze względu na hipoalergiczną formułę wosku.

KREMY DO DEPILACJI

Kremy do depilacji są wygodne i szybko działające, gdyż efekt depilacji uzyskujesz w zaledwie trzy minuty. Ich działanie polega na zniszczeniu struktury włosa, co powoduje, że włosy są usuwane przy powierzchni skóry, a skóra po depilacji jest cudownie miękka i gładka przez okres dwukrotnie dłuższy niż byłaby po goleniu. Jest wiele różnych kremów do depilacji, na przykład krem w tubce (Veet MINIMA Krem do depilacji dla skóry normalnej). Wystarczy, że nałożysz krem na linię bikini, a po kilku minutach zeskrobiesz jego niewielką ilość, aby sprawdzić, czy włoski już odchodzą od skóry. Jeśli nie, ponawiaj sprawdzanie co minutę, aż zobaczysz, że wszystkie włoski oddzieliły się od ciała. Pamiętaj, by nie przekraczać czasu wskazanego w instrukcji*. Może zauważysz jeden lub dwa wyjątkowo zawzięte włoski, którym preparat nie dał rady, ale wtedy możesz je po prostu wyrwać pęsetą.

GOLENIE

Zawsze pozostaje też dość straszna opcja golenia. Nie polecamy jej, gdyż może powodować wrastanie włosków i pojawianie się ciemnych punktów na skórze, a przecież nie o to chodzi w dbaniu o linię bikini. Aha, jeszcze musimy powiedzieć, że efektem golenia jest też występowanie swędzenia skóry, brrr! Jednak, jak wszyscy wiemy, czasami nie ma innej opcji niż golenie… Jeśli więc musisz to zrobić, po prostu rób to bardzo ostrożnie, aby nie podrażnić skóry.

W przypadku każdej przeprowadzanej w domu depilacji zaleca się najpierw wykonanie testu na małym fragmencie skóry. W ten sposób sprawdzasz, czy nie wystąpi niepożądana reakcja alergiczna. Po depilacji włosów z linii bikini przez dwadzieścia cztery godziny nie stosuj w tym miejscu kosmetyków zawierających pachnące dodatki, podrażniających mydeł ani kosmetyków nawilżających. Wybieraj też luźną i miękką bieliznę, aby uniknąć podrażnień. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, jedną dobę przed depilacją przeprowadź peeling skóry, a bezpośrednio przed depilacją umyj miejsce przeznaczone do depilacji letnią wodą, by lepiej otworzyły się pory w skórze. Dzięki temu proces depilacji będzie znacznie łatwiejszy i skuteczniejszy, a Twoja skóra piękna i przygotowana do kostium bikini.

*Przed użyciem dokładnie przeczytaj etykietę i stosuj się do podanych instrukcji.