Jak na dłużej zachować efekt promiennej skóry

Nawilżanie skóry

Efekt promiennej, zdrowej skóry utrzymasz na dłużej, jeśli będziesz ją nawilżać. Wybieraj kremy nawilżające, które mają w składzie dobroczynne dla skóry składniki, takie jak kosmetyczne masło Shea. Nawilżaj skórę regularnie, a wtedy komórki skóry nie będą musiały regenerować się tak często, co pomoże Ci dłużej utrzymać promienną opaleniznę[1].

Nawadnianie organizmu

Stosowanie kremów nawilżających bez wątpienia pomaga skórze, ale pamiętaj też, by pić dużo wody[1]. Zaleca się, aby dorośli pili co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie.

Rób sobie peeling skóry

W procesie złuszczania skóry pozbywamy się martwych komórek naskórka, co zapobiega matowieniu skóry. Dodatkowo peeling pomaga usuwać nagromadzone zanieczyszczenia i ułatwia wchłanianie produktów, których zadaniem jest chronić Twoją skórę - na przykład kremów z filtrami przeciwsłonecznymi[2].

Pamiętaj o właściwej diecie

Kolejnym sposobem na utrzymanie promiennego blasku skóry jest spożywanie pokarmów, które wzmacniają naturalną odporność skóry. Włącz więc w swoją dietę produkty zawierające dużo przeciwutleniaczy (na przykład jarmuż, karczochy i owoce jagodowe), a zmniejszysz ryzyko uszkodzenia komórek skóry powodowanych czynnikami środowiskowymi[1].

Wybierz właściwą metodę depilacji

Zapewne chcesz cieszyć się piękną skórą przed dłuższy czas, nic więc dziwnego, że myślisz o zapewnieniu sobie efektu jedwabiście pięknej skóry i pozbyciu się niechcianych włosków poprzez depilację. Pamiętaj jednak, by nie depilować włosków metodą, która narazi Twoją skórę na wysuszenie, dlatego zamiast golenia postaraj się wybrać depilację, która nie tylko nie wysuszy Ci skóry, lecz przeciwnie – nawilży ją. Na szczęście w ofercie Veet znajdziesz szereg plastrów z woskiem, które zarówno usuną niechciane włoski, jak i nawilżają skórę. Są to na przykład plastry Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa do stosowania na nogi i innych częściach ciała.

Koniec lata nie musi więc oznaczać końca promiennego blasku Twojej skóry. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a z powodzeniem zachowasz efekt promiennej skóry na dłużej.

[1]https://www.beautyque.nyc/blogs/spotlight/prolonging-your-summer-glow

[2]https://www.susannekaufmann.com/blogs/journal/how-to-prolong-your-summer-glow