Dlaczego warto użyć plastrów z woskiem zamiast maszynki do golenia?

Włoski odrastające po depilacji woskiem są miększe i słabsze niż włoski odrastające po goleniu*.

Dzieje się tak, ponieważ podczas depilacji woskiem dochodzi do usunięcia włosków z cebulką, dzięki czemu odrastając, nie mają one twardych, poszarpanych brzegów, które powstają podczas golenia. To właśnie te krawędzie sprawiają, że skóra po goleniu jest ma szorstką teksturę już po krótkim czasie. Decydując się na inny sposób depilacji niż golenie, możesz osiągnąć trwalsze rezultaty.

Wrastające włoski

Wrastanie włosków zdarza się przy każdej metodzie depilacji, ale szczególnie często występuje po goleniu. Częściej dochodzi też do wrastania włosków, jeżeli są one golone pod włos, dlatego zaleca się golenie zgodne z kierunkiem wzrostu włosa. Wrastanie polega na tym, że ostry koniec włoska zagłębia się w skórę, zamiast z niej wyrastać. W najlepszym przypadku kończy się to schowaniem włoska w skórze (co widać jako ciemną kropkę tuż pod powierzchnią skóry), a w najgorszym - wysypką, zaczerwieniem i krostkami na skórze.

Po zabiegu depilacji woskiem włoski odrastają osłabione

Kiedyś panowało przeświadczenie, że depilacja woskiem prowadzi do odrastania pogrubionych i wzmocnionych włosków, ale uwierzcie - te opowieści nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Przecież gdyby to była prawda, do salonów kosmetycznych ciągnęłyby zastępy mężczyzn proszących o depilację woskiem swoich łysin! Mit ten być może wziął się z faktu, że depilacja woskiem usuwa nawet bardzo krótkie włoski, więc po kilku zabiegach wszystkie włoski są w tej samej fazie wzrostu, czyli rosną razem. (Ale to dobre zjawisko, ponieważ gwarantuje ono, że za każdym razem wyrywamy wszystkie włoski na raz!) Natomiast faktem jest, że stosując proces depilacji i wyrywając włoski z cebulkami, osłabiamy je, a to oznacza, że z czasem będą one odrastać coraz drobniejsze. Różne metody depilacji mają swoje wady i zalety i dlatego zawsze ważne jest, by sprawdzić kilka opcji i wybrać tą najlepszą dla siebie. Każdy organizm reaguje nieco inaczej na poszczególne rodzaje zabiegów, zachęcamy więc, byś wypróbowała różne możliwości, zanim ostatecznie wybierzesz metodę, która najbardziej Ci pasuje. Sprawdź jak działają nasze Plastry do depilacji Veet – są one łatwe w użyciu nawet dla początkujących, a efekt pięknej, gładkiej skóry jest naprawdę łatwo osiągnąć.

*dotyczy gamy plastrów do depilacji Veet