Depilacja plastrami z woskiem (na zimno)

Jak stosować plastry z woskiem na zimno

Jedną dobę przed depilacją dobrze jest przygotować skórę, na przykład złuszczając naskórek przy pomocy gąbki naturalnej lub robiąc peeling. W ten sposób usuwamy martwe komórki i pozostałości substancji oleistych, które mogą zatykać mieszki włosowe. Po takim zabiegu plastry z woskiem będą dużo lepiej przylegać do powierzchni skóry.

Depilacja przy pomocy naszych plastrów z woskiem Veet to łatwy, czteroetapowy proces, dzięki któremu uzyskasz efekt gładkiej, pozbawionej włosków skóry przez okres aż do czterech tygodni. Uwaga: przed zastosowaniem produktu dokładne przeczytaj instrukcje z etykiety. Upewnij się, że Twoja skóra jest zupełnie sucha, a następnie:

  1. Rozdziel plastry od siebie używając zaokrąglonych końcówek pasków
  2. Nałóż plaster na skórę, potrzyj go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków
  3. Przytrzymaj palcem skórę nad plastrem i szybkim ruchem oderwij plaster w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków
  4. Użyj chusteczki Perfect Finish, by usunąć pozostałości wosku

Korzyści depilacji zimnym woskiem

Depilacja plastrami z woskiem to wygodna i łatwa metoda usuwania niechcianych włosków. Plastry do depilacji nakłada się bardzo szybko, łatwo przylegają one do skóry i można je odrywać już po kilku sekundach. Plastry można też stosować na mniejszych fragmentach skóry, które wymagają większej precyzji np. na linii bikini. Możesz też z łatwością dopasować kształt plastrów do indywidualnych potrzeb, odpowiednio je przycinając. Jednego plastra możesz używać kilkakrotnie, do momentu aż utraci on swoją przyczepność.

Wady plastrów do depilacji

Po zastosowaniu plastrów na skórze często pozostają ślady wosku. Poza tym zdarza się, że wosk nie uchwyci całego włosa za pierwszym razem, w związku z czym konieczna jest ponowna aplikacja. Wielokrotne powtarzanie tej czynności może być mało komfortowe, ponieważ zwiększa się ryzyko podrażnień, szczególnie w przypadku wrażliwej skóry[1].

Na szczęście w ofercie mamy wiele różnych plastrów dostosowanych do konkretnych potrzeb użytkowniczek. Nasze plastry mają zakończenie Easy GripTM co ułatwia skuteczne usuwanie włosów wraz z cebulkami, a ponad to nasza oferta zawiera produkty zarówno dla skóry normalnej, suchej, jak i wrażliwej. A jeśli chcesz zająć się włoskami rosnącymi na twarzy, pod pachami lub w okolicach bikini, możesz zastosować plastry, które opracowano specjalnie z myślą o wrażliwych, trudno dostępnych partiach ciała.

Pamiętaj, że plastry do depilacji to świetna metoda w sytuacji, gdy brakuje Ci czasu, ale chcesz mieć idealnie gładką skórę. Nasze plastry z woskiem Veet pomogą Ci pozbyć się kłopotu!

[1] http://hairremoval.about.com/od/waxing/f/calm-waxing.htm