Czy w zimie też regularnie robisz sobie depilację?

ARGUMENT ZA TYM, BY WŁOSKI ODROSŁY

Oszczędzasz pieniądze, bo nie chodzisz ani do salonu kosmetycznego, ani nie kupujesz produktów do domowej depilacji.

ARGUMENT ZA DEPILACJĄ

Depilacja woskiem złuszcza martwe komórki naskórka i wspomaga odbudowę nowych komórek, a także zapobiega suchości skóry.

ARGUMENT ZA TYM, BY WŁOSKI ODROSŁY

Odpoczywasz od dyskomfortu wiążącego się z depilacją.

ARGUMENT ZA DEPILACJĄ

Jeśli utrzymasz regularność depilacji woskiem, zniknie pokusa, by prędkie „porządki” na skórze przeprowadzać maszynką do golenia. Pamiętaj, że jeśli wrócisz do golenia, stracisz wszystkie korzyści, które już osiągnęłaś dzięki depilacji woskiem.

ARGUMENT ZA TYM, BY WŁOSKI ODROSŁY

Dzięki odrastającym włoskom mniej marzniesz.

ARGUMENT ZA DEPILACJĄ

Depilacja pomoże Ci zachować przepiękną, gładką skórę, a przecież nad osiągnięciem tego efektu ciężko pracowałaś całe lato.

ARGUMENT ZA DEPILACJĄ

W dowolnym momencie możesz postanowić, że ubierzesz się w swoją przepiękną długą suknię i będziesz mogła wyruszyć na dowolną zimową imprezę bez zbędnych przygotowań.

A poza wszystkim wcale nie musisz rozważać, czy w ogóle przeprowadzać depilację w zimie, czy nie. Przecież jest szereg łatwych i prędkich sposobów, byś wyglądała i czuła się świetnie. Nie musisz wcale udawać się do salonu kosmetycznego, a zamiast tego możesz z powodzeniem przeprowadzić depilację w domu, stosując na przykład plastry z woskiem Veet*.

Jeśli w okresie zimowym będziesz regularnie przeprowadzać depilację woskiem, z powodzeniem doprowadzisz do tego, że odrastające wiosną włoski będą cieńsze i słabsze. Ponadto, jak już wiemy, mnóstwo osób cierpi w zimie z powodu nadmiernie wysuszonej skóry. Można nawilżać skórę różnymi preparatami, ale często kończy się to zablokowaniem porów skóry i osłabieniem działania kremu nawilżającego, gdyż w naskórku jest zbyt dużo martwych komórek. Depilacja woskiem pomaga pozbyć się takich komórek z naskórka, dzięki czemu krem nawilżający trafia w głąb skóry dokładnie tak, jak powinien.

Faktem jest, że depilacja woskiem przeprowadzana w okresie zimowym jest nieco bardziej bolesna. Dzieje się tak, ponieważ w zimie komórki Twojego ciała są bardziej obkurczone. Dotyczy to też mieszków włosowych, które wtedy bardziej ściskają tkwiące w nich włoski, dlatego wyrywanie włosków boli trochę bardziej. Natomiast bardzo prostym sposobem eliminacji tego problemu jest wzięcie ciepłej kąpieli przed depilacją, gdyż wtedy skóra staje się rozluźniona, pory się otwierają, a ewentualny ból i dyskomfort związany z depilacją woskiem jest dużo mniejszy. Pamiętaj tylko, aby przed nałożeniem wosku idealnie osuszyć skórę.
Więc tej zimy nie rezygnuj z regularnej depilacji, gdyż dzięki temu będziesz czerpać korzyści przez cały rok.

*Przed użyciem dokładnie przeczytaj etykietę.