Czy każdy może stosować kremy do depilacji?

Jak przebiega cały proces? Zasadą działania kremów do depilacji jest rozpuszczanie struktury keratynowej włosa, co powoduje jego osłabienie u nasady i umożliwia jego łatwe starcie lub zmycie z powierzchni skóry. Za proces ten zazwyczaj odpowiadają zasadowe środki chemiczne, specjalnie opracowane w celu bezpiecznego rozkładania białkowych struktur włosa. Produkt można bezpiecznie nakładać na skórę, pod warunkiem jednak, że przestrzega się wszystkich podanych zaleceń. Ale warto pamiętać, że każda z nas ma inny próg wrażliwości, dlatego ważne jest, aby dobrze poznać swój rodzaj skóry i to, jak reaguje ona na proces depilacji.

Nogi

Zaczynamy od podstaw, czyli od gładkich nóg. Świadomość posiadania ładnych, gładkich nóg dodaje nam przecież dużo pewności siebie. Niestety nie zawsze mamy czas na depilację woskiem choćby w warunkach domowych, nie mówiąc już o wizycie w salonie kosmetycznym. Na szczęście kremy do depilacji zapewniają bardzo dobry efekt utrzymujący się nawet cztery dni, a co więcej, niektóre kremy można stosować nawet pod prysznicem. Wystarczy więc nałożyć krem, odczekać wskazany czas, a następnie spłukać krem ze skóry. Efekt gładkich nóg zapewniony w czasie, gdy nakładasz sobie odżywkę to bardzo wydajna procedura.

Linia bikini

Może się zastanawiasz, czy kremy do depilacji nadają się do wrażliwych obszarów ciała, takich jak linia bikini. Dobra wiadomość brzmi, że owszem, nadają się. Należy jednak pamiętać, że skóra w okolicach bikini bywa bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia niż skóra w innych częściach ciała. Z tego powodu warto rozważyć stosowanie kremu do depilacji przeznaczonego do skóry wrażliwej. Nasze produkty depilacyjne do skóry wrażliwej zawierają wzbogacające składniki - jednym z nich jest wyciąg z aloesu, który dodaliśmy specjalnie w celu łagodzenia ewentualnych podrażnień. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, powinnaś najpierw przetestować krem na mniej wrażliwym obszarze skóry (np. na nodze), zanim zastosujesz go na linię bikini.

Twarz

Dla wielu kobiet niechciane owłosienie pojawiające się na twarzy to zjawisko tyle powszechne, co krępujące. Oczywiście zawsze możesz zdecydować się na precyzyjną depilację przy użyciu plastrów z woskiem, ale jeśli szukasz innego rozwiązania na rynku znajdziesz specjalnie opracowany zestaw z kremem do depilacji twarzy. Nadaje się on do usuwania niechcianych włosków z brody, znad górnej wargi i z policzków

Wskazówka

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z kremów do depilacji, zalecamy, byś zawsze przetestowała działanie produktu na małym fragmencie skóry zanim zastosujesz go na większym obszarze.

Mam wrażliwą skórę. Czy powinnam unikać kremów do depilacji?

W takim wypadku najprawdopodobniej powinnaś zdecydować się na specjalny preparat przeznaczony do skóry wrażliwej. W większości naszych kremów opracowanych dla wrażliwej skóry, takich jak krem do depilacji Veet MINIMA Krem do depilacji dla skóry wrażliwej znajduje się dodatek aloesu. Ma on na celu łagodzenie ewentualnych podrażnień. Ważne jest też, aby właściwie (i z uczuciem) zatroszczyć się o skórę zarówno przed depilacją, jak i po niej. Podstawową sprawą jest utrzymywanie właściwego nawilżenia organizmu, więc nawet proste nawyki, takie jak picie większej ilości wody, rezygnacja z perfumowanych odżywek, a nawet spędzanie krótszego czasu po prysznicem, mogą pomóc w zmniejszeniu swędzenia i ograniczeniu podrażnień. I pamiętaj, że jeśli bardzo obawiasz się podrażnienia skóry, zawsze dobrze jest porozmawiać o tym z lekarzem. Kremy do depilacji to fantastyczna opcja, która zapewnia szybką i bezbolesną depilację. Świetnie sprawdzają się one w szeregu okoliczności – nieważne, czy już idziesz na siłownię, czy dopiero planujesz kolejny letni sezon. I pamiętaj, że zawsze, gdy nie masz pewności, czy krem do depilacji sprawdzi się na Twojej skórze, najpierw przetestuj produkt na małym jej fragmencie.