Czy golenie to najlepsza metoda depilacji?

Włoski, które odrastają po zastosowaniu plastrów z woskiem są miększe niż włoski, które odrastają po goleniu*.

Kiedy depilujesz skórę plastrami z woskiem, dochodzi do wyrwania włosków wraz z cebulkami[1]. Jest to powód, dla którego odrastające włoski nie mają twardych i ostrych brzegów (które miałyby, gdybyś te włoski goliła). Dlatego bardzo polecamy nasze Veet Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji nóg i ciała skóra wrażliwa do stosowania na nogi i ciele - nawet początkujące osoby świetnie sobie z nimi poradzą. Mamy świadomość, że wosk czasem może podrażniać skórę, dlatego opracowaliśmy te plastry specjalnie dla osób o skórze wrażliwej.

Zapobiegaj wrastaniu włosków

Wrastanie włosków zdarza się przy każdej formie depilacji, ale najczęściej występuje właśnie po goleniu. Nikt nie lubi wrastających włosków, zwłaszcza na linii bikini. Dlatego jeśli zależy Ci na gładkiej okolicy bikini, golenie nie jest najlepszą metodą depilacji. Zamiast tego polecamy nasze Veet Plastry do depilacji bikini skóra wrażliwa/Veet ProfessionalTM Plastry do depilacji bikini skóra wrażliwa. Dzięki kremom do depilacji cały proces przebiega prędko i bezboleśnie. Ich działanie polega na tym, że rozkładają one strukturę białkową włosa, co skutkuje rozpuszczeniem i takim osłabieniem podstawy włosa, że można go bez problemu usunąć, gdy ścierasz krem ze skóry[2]. Przed użyciem zalecamy dokładne zapoznanie się z etykietą na produkcie i przetestowanie działania produktu na niewielkim fragmencie skóry. Jeśli po odczekaniu 24 godzin od pierwszej aplikacji nie wystąpią żadne niepożądane reakcje skórne, możesz kontynuować stosowanie produktu.

Jeśli stosujesz plastry z woskiem, odrastające włoski będą cieńsze i słabsze

Wiele osób sądzi, że depilacja woskiem powoduje odrastanie wzmocnionych i grubszych włosków. Nic bardziej mylnego. Po depilacji woskiem odrastające włoski są drobniejsze i słabsze. Kluczowa w całym procesie jest konsekwencja. Jeśli stosujesz depilację regularnie co kilka tygodni, odrastające włoski będą o wiele cieńsze, a proces depilacji znacznie łatwiejszy. Czy to wystarczająca zachęta, byś zaczęła depilację plastrami z woskiem?

Zachowaj jedwabistą gładkość swojej skóry na dłużej

Sam proces depilacji woskiem zajmuje więcej niż golenie, ale za to jego efekty trwają nieporównanie dłużej. Niektóre produkty Veet zapewniają gładkość skóry aż do czterech tygodni. Pamiętaj, że jeśli zgolisz włoski, już po kilku dniach będziesz musiała dokonywać poprawek, a dzięki depilacji woskiem możesz cieszyć się gładką skórą aż do czterech tygodni!

Nie proponujemy, byś wyrzuciła wszystkie golarki, ale mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do wypróbowania nowej metody pozbywania się włosków. Niezależnie od tego, czy wybierzesz plastry z woskiem czy kremem do depilacji, Veet zapewni Ci do tego celu szeroką gamę produktów.

[1]https://www.veet.ca/tips-tricks/why-choose-veet-sup-reg-sup-wax-over-razors/

[2]https://www.veet.ca/tips-tricks/what-are-depilatory-creams-and-how-do-they-work/