Co robić, a czego nie robić po depilacji?

DEPILACJA WOSKIEM

NALEŻY przeprowadzić peeling ciała na około 24 godziny przed zastosowaniem wosku do depilacji. Peeling (złuszczanie) usuwa martwe komórki naskórka i nagromadzone na skórze substancje oleiste, które mogą zatykać mieszki włosowe. Złuszczanie zwiększa też prawdopodobieństwo, że włoski nie będą wrastać i powoduje, że wosk dobrze przyklei się do włosków, a dzięki temu rezultaty depilacji będą optymalne.

NIE NALEŻY po depilacji woskiem nakładać na skórę perfumowanych kosmetyków ani produktów wykonanych na bazie alkoholu. Reguła ta obowiązuje 24 godziny po usunięciu włosków, a jeśli ją naruszysz, zwiększysz ryzyko podrażnienia skóry.

NALEŻY chronić wydepilowaną skórę przed narażeniem na tarcie. Jeśli bezpośrednio po depilacji woskiem zdecydujesz się na sporą dawkę aktywności fizycznej, czyli na przykład pójdziesz na siłownię, przejażdżkę rowerową lub intensywne zajęcia z jogi, związki kwasu moczowego i sól z potu mogą podrażnić Twoją skórę[1].

NIE bierz gorącej kąpieli ani nie korzystaj z hydromasażu czy sauny tuż po depilacji woskiem, gdyż ciepło może podrażniać Twoją skórę i zwiększyć prawdopodobieństwo wrastania włosków, ponieważ gorąca woda rozszerza pory w skórze[2].

NALEŻY nawilżać skórę. Proces depilacji woskiem prowadzi do odsłonięcia głębszych warstw naskórka, a przy okazji usuwa jego naturalne natłuszczenie i nawilżenie. W ciągu dnia nałóż więc na skórę lekki krem nawilżający, a na noc zastosuj tłustszy krem nawilżający. Pomoże to Ci zachować jedwabiście miękką skórę.
NIE opalaj się na dobę przed oraz na dobę po depilacji woskiem, gdyż jeśli będziesz opalać się przed zastosowaniem wosku, odwodnisz skórę, a jeśli będziesz opalać się po depilacji woskiem, ekspozycja skóry na słońce może zwiększyć wrażliwość na ciepło i wywołać dyskomfort.

KREMY DO DEPILACJI

KONIECZNIE sprawdź, czy używasz kremu do depilacji, który jest przeznaczony do obszaru ciała, który zmierzasz wydepilować i do typu Twojej skóry. Pamiętaj, że na różnych obszarach Twojego ciała rosną różne rodzaje włosków, a ponadto wrażliwość tych partii ciała będzie różna. Dlatego upewnij się, że używasz produktu, który został opracowany do tego konkretnego obszaru ciała. Ponieważ Veet oferuje szeroką gamę kremów do depilacji, z pewnością uda Ci się dobrać odpowiedni produkt do Twoich konkretnych potrzeb.
NIE pozostawiaj kremu do depilacji na dłużej niż maksymalny czas wskazany na etykiecie produktu. Być może będziesz czuła pokusę, bo potrzymać krem dłużej na skórze, żeby doszło do rozpuszczenia każdego włoska. Ale nie rób tego, gdyż pozostawienie kremu na zbyt długo zwiększa ryzyko podrażnienia skóry.

KONIECZNIE przeprowadź test produktu jedną dobę przed depilacją. Różne rodzaje skóry i różne obszary ciała mają różne poziomy wrażliwości, więc koniecznie musisz wybrać odpowiedni rodzaj produktu, czyli przeznaczony do partii ciała, którą zamierzasz wydepilować. Jedną dobę przed depilacją przetestuj działanie kremu na małym fragmencie skóry. Odczekaj 24 godziny i jeśli nie zobaczysz podrażnień ani reakcji alergicznych, możesz przystąpić do depilacji kremem większego obszaru ciała.

NIE wcieraj kremu do depilacji, ponieważ spowoduje to podrażnienie skóry. Najlepszym sposobem na usunięcie kremu do depilacji jest użycie wilgotnej szmatki lub gąbki i delikatne starcie kremu w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Potem spłucz skórę letnią wodą. Zawsze dokładnie czytaj instrukcje na etykiecie produktu i postępuj zgodnie z nimi!

[1]https://www.eccotique.com/blogs/news/the-dos-and-dont-of-waxing-what-you-need-to-know

[2]https://sheerluxe.com/skincare/13-dos-and-donts-of-waxing