5 wskazówek o przygotowaniu się na lato

Nawilżanie

Regularne picie wody jest niezbędne, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu, gdyż jeśli będzie on odwodniony, będzie to też widać po Twojej skórze. Pomóż więc skórze utrzymać właściwe nawilżenie, dobrze nawadniając swój organizm[1].

Co do zasady zaleca się, aby dorośli pili 1,5-2 litry wody dziennie[2]. Taka ilość sprawi, że z organizmu będą wypłukane toksyny[3], a skóra zostanie odpowiednio nawilżona.

Rób peeling ciała

Rób peeling ciała przy pomocy specjalnej rękawicy złuszczającej, a w ten sposób pozbędziesz się martwych komórek naskórka. Regularne zabiegi złuszczające (ale robione nie częściej niż raz w tygodniu!) sprawią, że Twoja skóra będzie miękka i gładka. Złuszczanie może Ci też pomóc w uzyskaniu równomiernej opalenizny[4]. Pamiętaj też, że nie należy nadmiernie złuszczać naskórka, a przed opalaniem i w jego trakcie trzeba nakładać na skórę krem przeciwsłoneczny.

Po kąpieli wcieraj w skórę dobry krem nawilżający, gdyż dzięki temu pomożesz skórze zatrzymać wilgoć.

Depilacja

Jeśli do zalet wakacyjnych dni zaliczasz prezentowanie światu swojej cudownie gładkiej, pozbawionej włosków skóry, powinnaś rozpocząć proces depilacji kilka dni przed wyjściem na plażę lub włożeniem krótkiej sukienki. Dzięki temu Twoja skóra będzie miała wystarczająco dużo czasu, by zniknęły zaczerwienienia, natomiast włoski jeszcze nie zaczną odrastać.

Świetną opcją może być zastosowanie plastrów z woskiem, ponieważ wtedy dochodzi do wyrywania włosków wraz z cebulkami, a włoski odrastają wtedy po dłuższym czasie niż po depilacji innymi metodami (na przykład po goleniu)[5]. W ofercie Veet znajdziesz szeroki wybór wosków przeznaczonych do depilacji różnych partii ciała.

A może zależy Ci na bardziej bezbolesnej opcji usuwania włosków? Jeśli masz wrażliwą skórę lub uważasz, że depilacja woskiem nie jest dla Ciebie odpowiednia, Veet oferuje szereg kremów do depilacji, które pomagają usuwać zbędne owłosienie. Aby pozbyć się niechcianych włosków po prostu nałóż na nie warstwę kremu, odczekaj wymaganą ilość czasu, a następnie zmyj krem ze skóry - to wszystko! Pamiętaj, aby przed depilacją kremem zawsze dokładnie przeczytać etykietę i używać preparatu zgodnie z instrukcją.

Bez względu na to, jaką metodę depilacji i który produkt wybierzesz, pamiętaj, aby zawsze jedną dobę przed depilacją przeprowadzić test preparatu na małym fragmencie skóry. Zawsze postępuj też zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na opakowaniu produktu. W ten sposób ustrzeżesz się nieoczekiwanej reakcji alergicznej, a po przeprowadzeniu depilacji będziesz mogła długo cieszyć się jedwabiście gładką skórą.

Kremy do opalania

Czynności, które powinnyśmy przeprowadzać, by zapewnić skórze odpowiednią ochronę przed słońcem to znany i być może trochę nużący temat, ale jest to niezmiennie bardzo ważne zagadnienie. Z tej części przygotowań do lata naprawdę nie możesz rezygnować, zainwestuj więc w dobry krem z filtrem przeciwsłonecznym. Kwadrans przed wyjściem z domu obficie nałóż krem na skórę i daj mu 15 minut, by się wchłonął[6]. Nie zapominaj, że ochrona przeciwsłoneczna jest też potrzebna Twojej twarzy! Wybieraj więc podkłady i kremy nawilżające, które mają dużo filtrów chroniących Twoją twarz przed słońcem.

Chwila dla siebie

Gdy już pierwsze przygotowania do letniego sezonu są dokonane, pozostaje tylko odprężyć się chwilę. W wieczór poprzedzający dzień na plaży lub w parku zrób sobie relaksujący wieczór poświęcony na ulubione czynności pielęgnacyjne, czyli na przykład weź przyjemną kąpiel w wannie, z relaksującą muzyką w tle.

[1]http://www.wikihow.com/Get-Clear,-Smooth-Skin

[2]https://www.healthlinkbc.ca/health-topics/abk5466

[3]http://www.freedrinkingwater.com/water_health/health2/water-remove-harmful-toxins-from-digestive-tract.htm

[4]https://www.bustle.com/articles/144254-is-exfoliating-before-tanning-bad-for-your-skin-heres-why-you-shouldnt-skip-the-scrub

[5]http://hairremoval.about.com/od/waxing/f/How-Long-Does-Waxing-Last.htm

[6]https://www.aad.org/public/everyday-care/sun-protection/sunscreen/how-to-apply-sunscreen