5 wskazówek, jak właściwie dbać o skórę zimą

Nawilżaj, nawilżaj - i jeszcze raz – nawilżaj.

Dbaj o dobre nawilżenie skóry - stosuj kremy nawilżające rano i wieczorem. Szukaj produktów, w których składzie jest aloes i witamina E.

Rozważ zakup nawilżacza powietrza.

Czy wiesz, że nie tylko zimne zewnętrzne powietrze może powodować wysuszenie skóry? Wiele źródeł ciepła, na przykład grzejniki, też może wywierać negatywny wpływ na skórę, ale nawilżacz jest w stanie przywrócić właściwą wilgotność powietrza i w ten sposób pomóc skórze.[1]

Nie zapominaj o peelingu.

Cotygodniowe złuszczanie naskórka pomoże Ci we właściwym nawilżeniu skóry. Pamiętaj tylko, że peeling musi być delikatny!

Ubieraj się na cebulkę.

Gdy zimą wychodzisz na zewnątrz, ważne jest, byś była ubrana w kilka warstw ubrań. W przeciwnym wypadku zimne powietrze prędko dotrze do skóry i będzie źle wpływać na jej stan. Kryj więc twarz za szalikiem, by nie zaszkodził jej zimny wiatr. I nie przebywaj zbyt długo na zewnątrz, gdy jest zimno.

Zwracaj uwagę na to, co jesz.

Twoja dieta ma naprawdę duże znaczenie dla utrzymania Twojej skóry w zdrowiu! Pamiętaj, aby pić dużo wody i jeść pokarmy zawierające dużo kwasów tłuszczowych omega-3 (pochodzących na przykład z ryb, takich jak łosoś, makrela lub sardynki). Jeśli nie jesz ryb, kwasy te możesz pozyskać, jedząc orzechy włoskie lub siemię lniane[2]

Jeśli będziesz stosować się do naszych wskazówek, Twoja skóra będzie zdrowa i właściwie przygotowana do depilacji woskiem. Nawet jeśli z reguły nie odsłaniasz nóg w okresie zimowym, może od czasu do czasu jednak zafundujesz im depilację woskiem? Nigdy nie wiesz, kiedy może się okazać, że wyszło to na dobre.

Skorzystaj też z naszej wyszukiwarki Znajdź produkt Veet dla siebie i sprawdź szeroką gamę dostępnych produktów. Wybierz taki produkt Veet, który najlepiej Ci odpowiada!

[1]https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/common-cold/in-depth/health-tip/art-20048617

[2]https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/expert-answers/healthy-skin/faq-20058184