5 sposobów na zapobieganie wrastaniu włosków

Rozgrzej skórę

Gdy jesteś pod prysznicem być może automatycznie sięgasz po maszynkę do golenia i nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że depilacja pod ciepłą wodą to faktycznie same korzyści. Zarówno ciepło, jak i obmywająca ciało woda pomagają rozluźnić skórę i otworzyć pory, a zatem przygotować włoski na proces depilacji i zmaksymalizować uzyskiwane efekty.

Daj czas włoskom, by odrosły

Jeśli pozwalasz włoskom odrosnąć, to bardzo dobre posunięcie, a nawet NAJLEPSZY sposób na zapobieganie wrastaniu włosków. Ale jeśli wykonujesz używasz golarki, pamiętaj też, że zbyt częste golenie ma swoje wady.

Rób sobie peeling skóry

Wrastanie włosków jest często spowodowane tym, że mieszki włosowe są zatkane martwymi komórkami naskórka. Złuszczanie naskórka podczas peelingu pomaga usunąć martwe komórki i zmniejsza ryzyko, że włoski będą wrastać. Dodatkową korzyścią złuszczania naskórka jest piękny efekt wygładzonej skóry. Pamiętaj, że najlepiej jest przeprowadzać peeling skóry jedną dobę przed planowaną depilacją.

Zdecyduj się na krem do depilacji

Jak już wspomnieliśmy, kremy do depilacji Veet mogą zmniejszyć ryzyko wrastania włosków. Ponieważ golenie polega na ścinaniu włosków, ich krawędzie są potem dość ostre i przez to podatne na wbijanie się włosków w skórę. Natomiast jeśli będziesz usuwać włoski przy użyciu kremu do depilacji, zobaczysz, że krem niszczy włoski u nasady, w odróżnieniu od ich ścinania.

Polecamy każdy z naszych kremów Veet przeznaczonych do depilacji pod prysznicem! Przekonasz się, że będzie to świetne uzupełnienie Twoich rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po depilacji nakładaj luźne ubranie

Pozwól swojej skórze oddychać. Jeśli nałożysz opinający strój, będzie on ocierał włoski, które w rezultacie mogą zacząć wrastać. Dlatego noszenie luźnych ubrań nawet do kilku dni po depilacji może zdecydowanie pomóc w uniknięciu tego problemu.

W tym wpisie przedstawiliśmy garść metod pomagających unikną wrastania włosków, ale faktem jest, że do pewnego stopnia jest to nieuniknione. Jeśli tak się zdarzy, pamiętaj, że nie ma się czego wstydzić. Jak już wiesz, właściwa pielęgnacja może w dużym stopniu zapobiec wrastaniu włosków, ale naprawdę najlepszą metodą jest umożliwienie włoskom odrośnięcia.