Zimowa pielęgnacja skóry

Kiedy przychodzi zima, zapewne najchętniej zawinęłabyś się w gruby koc i przeczekała niesprzyjającą aurę, popijając gorącą czekoladę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. 

Podczas zimowych miesięcy nie należy zapominać o pielęgnacji skóry oraz o depilacji. Zadbaj o skórę w ciągu zimy, a będziesz mogła cieszyć się jej pięknym i zdrowym wyglądem także na wiosnę. 

Zimowa pogoda może negatywnie wpływać na Twoją skórę. Dzięki depilacji woskiem, Twoja skóra będzie wyglądała przez cały rok tak samo olśniewająco jak w lecie. Poniżej wyjaśniamy dlaczego depilacja woskiem jest dobrym rozwiązaniem na zimę. Podzielimy się z Tobą także kilkoma przydatnymi wskazówkami.   


1.    Przed rozpoczęciem depilacji woskiem pamiętaj o dokładnym złuszczeniu naskórka, aby pozbyć się martwych komórek. Będzie Ci także o wiele łatwiej rozprowadzić krem nawilżający na Twojej skórze. Nawilżaj skórę po zakończonej depilacji woskiem, aby osiągnąć najlepszy możliwy efekt. 

2.    W zimie należy skupić się przede wszystkim na tych częściach ciała, które są najbardziej widoczne, w tym przypadku - na twarzy. Niestety depilacja twarzy może być bolesna. Jednak jeśli wybierzesz odpowiedni produkt np. Pielęgnacyjny Wosk do Precyzyjnej Depilacji Twarzy Veet, cały proces będzie trwał krótko, a jednocześnie osiągniesz niesamowity efekt.   

3.    Dużą zaletą depilacji woskiem jest to, że nie ma potrzeby golenia pomiędzy kolejnymi zabiegami, a Twoja skóra jest delikatniejsza w dotyku przez dłuższy czas. Zwróć także uwagę na to, że włosy, które odrastają po goleniu maszynką są grubsze, w związku z czym ich usuwanie podczas kolejnej depilacji woskiem może być bardziej bolesne. 

4.    Jeśli planujesz wyjazd, zadbaj o depilację bikini już kilka dni wcześniej. Na początku dokładnie oczyść skórę, a po zakończonej depilacji zrób sobie chłodny okład, który zwęzi pory, a w rezultacie zmniejszy prawdopodobieństwo wrastania włosków. 

5.    Włosy w rożnych różnych częściach ciała nie rosną w jednakowym tempie. Jednak jeśli ustalisz sobie regularny plan dotyczący tego, jak często będziesz przeprowadzać depilację, możesz pozbyć się włosów z różnych części ciała za jednym podejściem. Co więcej, depilacja woskiem osłabia cebulki włosów, więc kolejne zabiegi są coraz mniej bolesne.  


Wiele osób szybko się poddaje i pozostaje przy tradycyjnym goleniu maszynką. Jednak jeśli naprawdę zależy Ci na efekcie idealnie gładkiej skóry, istnieje wiele sposobów, które pozwalają na zredukowanie bólu towarzyszącego depilacji. 

Najważniejsze jest, żeby pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry, dzięki czemu będzie ona wyglądać zdrowo i pięknie. Zastosuj kosmetyki nawilżające od razu po depilacji oraz zaraz przed tym, jak pójdziesz spać. 

Kolejną ważną kwestią jest to, aby chronić skórę przed niekorzystnym wpływem temperatury. Kiedy wychodzisz z domu, ciepło się ubieraj i załóż grube rajstopy, szczególnie jeśli masz bardzo suchą skórę. Jeśli masz włączone ogrzewanie, ustaw w domu pojemnik z wodą, która będzie nawilżać powietrze.

Na koniec najważniejsze: pamiętaj, aby pić dużo wody!