Zima – czy zimą pielęgnujesz skórę tak samo, jak w lecie?

Ciemność zapada coraz wcześniej, cofnęliśmy zegary, a letnie sukienki wylądowały na dnie szafy. Nadszedł czas swetrów, bluzek z długimi rękawami, grubych rajstop i ocieplanych spodni! Nasze ciała są w zimie tak szczelnie osłonięte, że pojawia się pokusa, aby darować sobie staranną pielęgnację. Ma to pewne korzyści, ale także i wady. Przyjrzyjmy się więc wszystkim “za” i “przeciw” zimowej hodowli naturalnego futerka! 

Czy warto woskować skórę także w zimie?

PRZECIW

Możesz oszczędzić pieniądze, nie odwiedzając w zimie salonu kosmetycznego  w celu woskowania.

ZA

Woskowanie złuszcza skórę, sprzyjając jej regeneracji i zapobiegając wysuszaniu.

PRZECIW

Możesz sobie zrobić przerwę od niewygód.

ZA

Nie będzie nas kusiło, aby zgolić włoski i zniweczyć pozytywny efekt dotychczasowego woskowania. 

PRZECIW

Dzięki futerku będzie Ci cieplej!

ZA

Twoja skóra, na którą ciężko pracowałaś przez całe lato, pozostanie piękna i gładka.   

 

 

ZA

W każdej chwili będziesz gotowa wskoczyć w elegancką sukienkę i wyruszyć na zimowy bal!

Nie ma powodu zakładać, że w zimie woskowanie nie ma sensu, skoro istnieją proste i szybkie sposoby, dzięki którym możesz wyglądać i czuć się wyśmienicie. Zamiast odwiedzać salon kosmetyczny, możesz uzyskać równie dobre wyniki w domu dzięki plastrom Veet oraz systemowi Veet Easy Wax. Regularna depilacja woskiem zimą pozwoli Ci upewnić się, że włoski pozostaną cienkie i delikatne aż do momentu, gdy znów odsłonisz nogi oraz pachy. Przesuszona skóra i konieczność jej nawilżania zimą to poważny problem. Preparaty nawilżające często są wchłaniane przez martwe komórki skóry, zapychając pory. Woskowanie sprzyja usuwaniu tych komórek oraz złuszczaniu skóry; dzięki temu kremy nawilżające trafiają tam, gdzie powinny.

W zimie, woskowanie wydaje się nieco bardziej bolesne – to dlatego, że w niskiej temperaturze ciało kurczy się, tak samo meszki włosowe. Ponieważ zaciskają się one mocniej na włoskach, ich usuwanie może okazać się bardziej bolesne. Bardzo prostym sposobem przeciwdziałania temu zjawisku jest umycie skóry ciepłą wodą przed zabiegiem. Skóra będzie dzięki temu rozluźniona, pory otwarte, co pozwoli znacznie złagodzić ból i dyskomfort towarzyszący woskowaniu. Należy jednak pamiętać, że przed nałożeniem wosku, powierzchnię skóry trzeba starannie osuszyć.

Choć mamy zimę, nie rezygnuj z zabiegów usuwania owłosienia i ciesz się korzyściami, które się z tym wiążą – nie odmawiaj sobie też świątecznych przyjęć i zimowych balów!