Zachowaj gładkość swoich nóg na dłużej

Lato coraz bliżej, a więc czas najwyższy pomyśleć o zamianie opinających dżinsów na krótkie spodenki i powiewne spódniczki. Oczywiście zależy nam na tym, aby pokazać w nich seksowne i gładkie nogi! Utrzymanie nóg w doskonałej kondycji zapewni nam świetny wygląd i samopoczucie, choć pewnie większość z nas zdaje sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie.

Istnieje wiele metod depilacji, ale która z nich zapewni gładkość twoich nóg najdłużej?

Golenie

Golenie jest najszybszym i najprostszym rozwiązaniem, gdyż zajmuje tylko kilka minut, jednak jego efekty nie są imponujące. Włoski zostają obcięte przy samej skórze, bez cebulek, więc po jednym lub dwóch dniach zaczynają odrastać, co wymusza kolejne golenie. Co więcej, włoski te stają się twardsze po obcięciu maszynką, a przy odrobinie nieuwagi istnieje ryzyko zacięcia się. Ponadto skóra po goleniu często bywa podrażniona.

Depilacja przy użyciu środków chemicznych

Kolejną powszechnie stosowaną techniką jest depilacja przy użyciu kremu, który likwiduje włoski u ich podstawy. W ten sposób już 5-10 minut po nałożeniu kremu usuwamy owłosienie wraz z nim. Jest to idealna opcja dla osób o słabej tolerancji na ból i zajmuje mniej więcej tyle czasu, co golenie. Ta metoda chroni nas jednak przed przypadkowym zacięciem żyletką i można z niej łatwo skorzystać w domu – Veet ma w swojej ofercie kremy do depilacji w sprayu, które zaoszczędzą nasz czas przy nakładaniu produktu na skórę.

Depilacja woskiem

Jest to powszechnie stosowany sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. W sklepach dostępne są gotowe do użycia plastry marki Veet, a zabieg można wykonać samodzielnie we własnej łazience. Zajmuje to nieco więcej czasu niż golenie, za to gwarantuje gładkość nóg przez 2-4 tygodnie! Zastosuj peeling złuszczający około 24 godziny przed depilacją, co zapobiegnie wrastaniu włosków w skórę i sprawi, że twoje nogi będą miękkie w dotyku.

Depilacja światłem (IPL)

Mówiąc o depilacji, której efekty są długotrwałe, nie sposób nie wspomnieć o depilacji światłem (IPL), która, podobnie jak inne metody, ma swoje plusy i minusy. Jest mniej kosztowna niż laser i działa w podobny sposób, jednak posiada swoje zalety. IPL na stałe  ogranicza odrastanie włosków* i mimo, że jej stosowanie wiąże się z większą ilością zabiegów niż depilacja laserowa, technikę tę możemy wykorzystać w  warunkach domowych.

Depilacja laserowa

Oprócz IPL istnieje depilacja laserowa, która polega na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy silnej wiązki światła. Ta metoda zaliczana jest do mniej bolesnych. Niemniej jednak niektóre włoski mogą odrastać. Zarówno depilacja przy pomocy IPL, jak i lasera nie może być stosowana przy wszystkich typach skóry, więc warto zwrócić się o fachową poradę do lekarza specjalisty lub kosmetyczki, aby zrozumieć ryzyko związane z poszczególnymi metodami.

Nie ma jednej idealnej metody depilacji, więc każda z nas powinna wybrać najlepszą dla siebie, bez względu na czas trwania zabiegu. Mając to na uwadze, zastosuj to, co działa najlepiej dla ciebie. Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj o nawilżeniu skóry nóg po zabiegu, a także zadbaj o jej promienny wygląd i nawilżenie, pijąc dużo wody. Kiedy zakończysz depilację, pomyśl o pedicure i nowej parze butów, aby twoje nogi wyglądały perfekcyjnie!

* Średnia redukcja owłosienia o 54% przez 3 miesiące i o 50% przez 18 miesięcy po ostatnim zabiegu – informacja oparta na badaniu grupy 62 osób.