Wrastające włoski – jak tego uniknąć?

Stosuj peeling skóry

Peeling skóry jest pierwszą i najskuteczniejszą ochroną przed wrastaniem włosków. Dzieje się tak, ponieważ peeling usuwa martwy naskórek oraz nagromadzony łój, które blokują mieszki włosowe, co w efekcie powoduje wrastanie włosków. Najlepiej stosować peeling w czasie kąpieli lub pod prysznicem. Przed umyciem ciała natrzyj je suchą gąbką do kąpieli lub peelingu. Zabieg ten pomoże rozgrzać suchą skórę. Następnie zmocz całe ciało przy pomocy gąbki, wykonując okrężne ruchy na skórze. Zacznij od stóp i przesuwaj się ku górze, uważając na miejsca takie jak okolice bikini, w których skóra potrafi być bardzo wrażliwa. Nie zajmie ci to wiele czasu, a pomoże zapobiec wrastaniu włosków.   


Użyj odpowiedniej metody depilacji

Niektóre metody depilacji w większej mierze niż inne przyczyniają się do problemu wrastających w skórę włosków. Dlatego tak ważne jest wybranie właściwej dla siebie metody.

Golenie jest łatwym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia, ale świeżo ścięte końcówki włosków o wiele częściej wrastają do wewnątrz.

  • Kremy depilujące niosą ze sobą podobne ryzyko jak golenie. Ponieważ włoski są chemicznie rozpuszczane, a nie obcinane, ryzyko ich wrastania pod skórę jest o wiele mniejsze.
  • W przypadku depilacji woskiem ryzyko to jest najmniejsze, ponieważ włoski są zazwyczaj usuwane aż do samej cebulki. Ponieważ muszą się na nowo odbudować, ważne jest regularne złuszczanie naskórka. Zabieg ten pomoże utrzymać mieszki włosowe w czystości, bowiem ich zablokowanie odwróci kierunek wzrostu włosków do wewnątrz skóry. Ciepły wosk wydaje się być idealnym rozwiązaniem, ponieważ rozszerza pory w skórze, dzięki czemu owłosienie może zostać całkowicie usunięte.


Bez względu na to, którą metodę depilacji wybierzesz dla siebie, najważniejsze, żeby dojść w niej do perfekcji. Błędy w technice depilacji są  najczęstszą przyczyną wrastających włosków. Zawsze czytaj instrukcje na preparatach do depilacji i pamiętaj, że praktyka czyni mistrza!