Wałki do woskowania w warunkach domowych

Woskowanie kojarzyło się kiedyś z dwiema rzeczami – z kosztowną wyprawą do salonu kosmetycznego lub z szalonym eksperymentem, przy którym w grę mogły wchodzić: mikrofalówka, gorący wosk, podgrzewacz elektryczny, nadzieja, łzy i ludzkie poświęcenie.
Na szczęście praktyki te należą już do przeszłości, a to dzięki takim urządzeniom, jak system Veet Easy Wax Urządzenie pozwala na podgrzanie wosku, a zarazem działa jako aplikator, umożliwiający nałożenie gładkiej i równej warstwy wosku na powierzchnię skóry.    

Zalety

Ta metoda usuwania owłosienia to forma epilacji, która polega na usunięciu włosków przy korzeniach, a nie tylko ich widocznej ponad skórą części. Włoski stają się na powrót widoczne dopiero po około czterech tygodniach (po goleniu zaczynają odrastać w sposób widoczny już po upływie 2-3 dni); nietrudno także zauważyć, że są cieńsze, dzięki czemu skóra wydaje się gładsza i bardziej miękka przez dłuższy czas. Wyrywanie korzeni włosów dodatkowo także je osłabia.   

Jak to zrobić

Aby użyć zestawu Veet Easy Wax wystarczy włożyć do urządzenia wkład z woskiem, podłączyć je do gniazdka (unikamy więc korzystania z kosztownych baterii) i pozostawić włączone na około dwadzieścia minut, do momentu rozpuszczenia wosku.  Następnie przesuwamy wałkiem po powierzchni skóry, z której chcemy usunąć owłosienie; wkład jest wyposażony w głowicę, która reguluje nakładanie wosku tak, aby jego warstwa na skórze była gładka i równomierna.  Aby usunąć owłosienie spod pach lub z obszaru bikini, należy użyć w tym celu wkładów ze specjalnymi głowicami, co zwiększy wygodę i komfort zabiegu. Następnie należy przylepić do warstwy wosku dołączony do zestawu plaster, pozostawić go na kilka sekund, a potem zerwać płynnym ruchem w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków.  Nadmiar wosku usuwamy za pomocą chusteczek, także znajdujących się w zestawie; po wyczerpaniu ich zapasu, można wykorzystać w tym celu oliwkę dla dzieci i patyczki kosmetyczne. Pojedyncze włoski, pozostałe po zabiegu, wyrywamy pęsetą; nie wolno dwukrotnie woskować tego samego obszaru przy jednym zabiegu. 

Wskazówki

Aby uzyskać najlepszy rezultat, warto zrobić sobie peeling na dzień przed zabiegiem, a tuż przed – umyć skórę ciepłą wodą i delikatnie osuszyć. Dzięki temu usuniemy z powierzchni skóry tłuszcz, który mógłby wchodzić w reakcje z woskiem, a także otworzymy pory, co sprawi, że włoski staną się łatwiej usuwalne. Woskowanie ogranicza ryzyko wrastania włosków, ale całkowicie go nie eliminuje. Dlatego nie należy zakładać obcisłej odzieży przez jakiś czas po zabiegu woskowania.