Nowy Rok, nowe postanowienia

Świętowanie nadejścia nowego roku to tradycja, która występuje od zawsze w większości kultur. Ludzie na całym świecie w towarzystwie znajomych lub rodziny odliczają ostatnie sekundy przed północą, żegnając stary rok i witając nowy w wielkim stylu – fajerwerkami, muzyką i szampanem. Dla wielu z nas jest to chwila, kiedy zastanawiamy się nad swoimi celami i robimy noworoczne postanowienia. Najczęściej postanowienia dotyczą rozpoczęcia zdrowej diety, trenowania nowego sportu, czy chociażby czytania większej ilości książek. Może to także dobry moment, aby zaplanować regularne zabiegi pielęgnacyjne dla Twojej skóry? 

Nowy Rok, nowa Ty! 

Jeśli chodzi o urodowe postanowienia, entuzjazm często kończy się wraz z końcem imprezowego karnawałego sezonu. Potem wracamy do naszych starych nawyków. Jednak odpowiednia organizacja i odrobina motywacji wystarczą, aby Nowy Rok stał się początkiem ważnej zmiany.

Wyrobienie nawyków i trzymanie się planu 

Na jednym z uniwersytetów profesor Richard Wiseman wraz ze swoim zespołem odkrył, że ci, którzy nie dali rady wypełnić swoich postanowień nie mieli odpowiedniego planu, co okazało się przeszkodą nie do pokonania. Badania te wykazały, że opracowując konkretny plan możemy o wiele łatwiej włączyć nowe nawyki do naszego życia. Sprawia to, że cały proces zmiany jest dla nas mniej „szokujący” i łatwiejszy do wprowadzenia.  

Regularność podstawą sukcesu

Jeśli jesteś przyzwyczajona do golenia włosów maszynką, możesz mieć pewne opory przed trwałymi metodami depilacji, takimi jak laser czy fotodepilacja. Duże zmiany mogą początkowo zniechęcać, dlatego czasem warto wybrać pośrednie rozwiązanie. Golenie maszynką to co prawda szybka metoda usuwania niechcianych włosów, jednak odrastają one bardzo szybko, a w związku z tym, że są przycinane ponad powierzchnią skóry, po goleniu pozostają ostre końcówki. 
 
Natomiast depilacja woskiem daje efekt gładkiej skóry, który utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Jeśli wraz z nadejściem nowego roku chciałabyś włączyć depilację woskiem do Twojego planu, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą Ci wyrobić sobie odpowiednie nawyki. 

Depilacja woskiem dla początkujących

•    Delikatne złuszczenie naskórka jest dobrym sposobem na usunięcie martwego naskórka, którego obecność może prowadzić do wrastania włosków. Peeling jest także istotnym elementem przygotowania do depilacji, ponieważ usunięcie martwych komórek sprawia, że wosk o wiele łatwiej przylega do poszczególnych włosów, ułatwiając ich usuwanie. W celu uzyskania najlepszych efektów, Veet zaleca przeprowadzenie peelingu przynajmniej 24 godziny przed depilacją.  

•    Upewnij się, że Twoje włosy mają już odpowiednią długość, aby przeprowadzić skuteczną depilację woskiem. Jeśli włosy są zbyt krótkie, wosk ich nie uchwyci. 

•    Przed depilacją woskiem weź długą kąpiel lub prysznic. Ciepła woda nie tylko pozwoli Ci się zrelaksować, ale także otworzy pory, dzięki czemu usunięcie włosów będzie znacznie łatwiejsze. Wypróbuj także olejki do kąpieli, dzięki którym będziesz mogła się zrelaksować. 

•    Bez względu na to czy zdecydujesz się zastosować Plastry z Woskiem Veet czy System Veet EasyWax, pamiętaj aby usuwać włosy w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy. 

•    Dobrze, jeśli podczas depilacji woskiem będziesz miała pod ręką pęsetę. Dzięki temu będziesz mogła szybko usunąć pojedyncze włosy, których nie uda Ci się uchwycić, bez konieczności ponownego nakładania wosku.  

•    W opakowaniu produktów do depilacji woskiem Veet znajdziesz także chusteczki Veet Perfect Finish, które pozwolą Ci usunąć ze skóry pozostałości wosku, jak również dodatkowo ją nawilżą i wygładzą. Pamiętaj o ich stosowaniu, ponieważ stanowią one idealne wykończenie dla całego zabiegu depilacji.

Niezależnie od tego, na jaką metodę depilacji się zdecydujesz, przestrzeganie założonego w góry planu jest bardzo ważne. Prosta zmiana w Twoich nawykach dotyczących depilacji sprawi, że będziesz mogła cieszyć się gładką skórą, a także poczujesz się bardziej pewna siebie. Teraz możesz już zacząć odliczanie do kolejnego Sylwestra!