Kilka kroków do gładkich nog

Bez względu na to, czy wybierasz się na grilla do znajomych, największe muzyczne wydarzenie roku czy po prostu na plażę, gładkie nogi to absolutna konieczność. Wybór odpowiedniej metody depilacji jest oczywiście bardzo ważny, ale nie zapominaj także o odpowiedniej pielęgnacji Twojej skóry, zarówno przed jak i po depilacji. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się idealnie gładką i nawilżoną skórą przez długi czas. 

Odpowiednie przygotowanie

Każda z dostępnych metod depilacji wymaga odpowiedniego przygotowania Twojej skóry przed rozpoczęciem usuwania zbędnych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest regularny peeling ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, gdzie skóra jest grubsza np. na kolanach. Dzięki temu pozbędziesz się szorstkiego naskórka. Odpowiednie złuszczanie skóry zmniejsza także ryzyko wrastania włosków. Wosk stosowany podczas depilacji będzie przylegał bezpośrednio do włosów, a nie do martwego naskórka, dzięki czemu osiągniesz lepsze efekty. Możesz wybrać specjalne kosmetyki do peelingu lub wykorzystać w tym celu przeznaczoną do tego gąbkę lub rękawicę. 

Właściwa temperatura wody

Podczas kąpieli lub prysznica zadbaj o odpowiednią temperaturę wody. Zbyt gorąca woda prowadzi do wysuszania skóry, a także zwiększa ryzyko podrażnień po goleniu maszynką. Oczywiście zbyt niska temperatura wody także nie jest wskazana. Ciepła woda rozszerza pory, co ułatwia późniejszą depilację. 

Depilacja

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się niechcianych włosków – golenie maszynką, depilacja woskiem, czy krem do depilacji. Jeśli wybierzesz krem do depilacji, przed zastosowaniem produktu dokładnie przeczytaj instrukcję dołączoną do opakowania. Ważne jest, aby nie pozostawiać produktu na dłużej niż jest to zalecane przez producenta, aby nie doprowadzić do podrażnienia skóry. Na początek zastosuj krem na niewielkim obszarze skóry, aby sprawdzić jak Twoja skóra reaguje na działanie kosmetyku. Jeżeli jesteś uczulona na któryś ze składników preparatu, może pojawić się reakcja alergiczna. Jeżeli nie wystąpią podrażnienia, po upływie 24 godzin możesz spokojne zaaplikować krem na cały obszar skóry, z którego chcesz pozbyć się włosów. Jeżeli preferujesz tradycyjne golenie maszynką, pamiętaj żeby regularnie wymieniać ją (lub jej ostrze) na nowe. Tępa maszynka nie zapewni Ci bowiem pożądanych efektów. Depilacja woskiem to kolejna z metod, które dobrze sprawdzają się w warunkach domowych, szczególnie jeśli zależy Ci na uzyskaniu efektów, które będą utrzymywały się dłużej niż w przypadku kremu do depilacji czy golenia maszynką. W przypadku depilacji woskiem dokładnie zapoznaj się z instrukcją, a jeśli wykorzystujesz ciepły wosk nigdy nie podgrzewaj go do temperatury wyższej niż ta, która jest zalecana przez producenta. 

Po depilacji 

Po zakończonej depilacji ważne jest dokładne oczyszczenie skóry w celu pozbycia się pozostałości żelu, wosku lub kremu do depilacji. To także moment na to, żeby sprawdzić w naturalnym oświetleniu, czy nie ominęłaś żadnego obszaru skóry podczas depilacji. Jeśli tak się stało, na pewno lepiej jeśli zauważysz to teraz, niż po wyjściu z domu! 

Nawilżenie skóry

Po dokładnym osuszeniu skóry dobrze jest zastosować balsam nawilżający lub masło do ciała. Nałóż trochę grubszą warstwę kosmetyku niż zwykle i dokładnie wetrzyj go szczególnie w miejsca, gdzie skóra jest wyjątkowo sucha. Dzięki temu Twoja skóra będzie optymalnie nawilżona. Możesz też nawilżyć skórę ponownie wieczorem, kiedy będziesz przygotowywać się do snu. W nocy balsam będzie mógł całkowicie wchłonąć się w Twoją skórę, a po przebudzeniu Twoje nogi będą idealnie gładkie.