Idealny kształt brwi dla Ciebie

Często nie docenia się, jak duży wpływ ma kształt brwi na to, jak odbierany jest wyraz naszej twarzy. Jednak pełnią one ważną rolę w tym, jak pokazujemy emocje, więc ich rola jest niezwykle istotna. Wybór odpowiedniego kształtu brwi, który będzie dobrze dopasowany do typu Twojej urody może stanowić spore wyzwanie. Jednak bez względu na to, czy z natury Twoje brwi są gęste i krzaczaste, czy cienkie i rzadkie, istnieją sprawdzone sztuczki na to, aby jak najlepiej wpasowały się w Twój typ urody. Wyodrębniliśmy pięć najczęściej występujących kształtów twarzy i opisaliśmy ze szczegółami jak najlepiej dopasować kształt brwi do każdego z nich. Zamieściliśmy także nazwiska sławnych osób, które posiadają brwi o opisywanym kształcie. Podpowiemy także, w jaki sposób Veet może pomóc ci uzyskać idealny kształt brwi.

 

Twarz pociągła

Pociągła twarz to z zasady uosobienie elegancji. Podczas nadawania brwiom odpowiedniego kształtu najważniejsze jest to, aby nie sprawić, że twarz optycznie jeszcze bardziej się wydłuży. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są stosunkowo gęste, poziome i mało zaokrąglone brwi. Dzięki temu twarz będzie wydawała się bardziej okrągła.

Gwiazdy o tym kształcie brwi

Jennifer Connelly
Dovima
Jessica Brown Findlay

 

Twarz kwadratowa

Kwadratowy kształt żuchwy to charakterystyczna cecha, będąca elementem klasycznego hollywoodzkiego kanonu piękna. Należy jednak pamiętać o tym, że mocno zarysowana szczęka nie powinna być nadmiernie akcentowana. Jednym sposobem jest nadanie równowagi przez grube brwi. Można też sprawić, żeby cała twarz wydawała się delikatniejsza wybierając delikatny łuk.

Gwiazdy o tym kształcie brwi

Keira Knightley
Marilyn Monroe
Sophia Loren

 

Twarz owalna/ okrągła

Okrągła twarz w połączeniu z delikatnymi rysami to składniki “dziewczęcej” urody. Ten typ urody był wielokrotnie podkreślany w klasycznych dziełach wielkich malarzy. W tym przypadku idealnym kształtem brwi jest delikatnie zakrzywiony łuk, który podkreśli wszystkie pozostałe atuty.

Gwiazdy o tym kształcie brwi

Lily Collins
Megan Fox
Maria Callas

 

Twarz sercowata

Ten typ twarzy jest zazwyczaj uważany za najbardziej uroczy. Jednak gwiazdy, takie jak Grace Kelly są żywym dowodem na to, że ten kształt twarzy ma także wyraźny charakter. Zaokrąglony łuk brwiowy dopełnia kształt szczęki i łagodzi wyraz twarzy.

Gwiazdy o tym kształcie brwi

Halle Berry
Carey Mulligan
Grace Kelly

 

Twarz diamentowa

Ten typ twarzy ma trochę egzotyczny charakter, jednak bez problemu można znaleźć przykłady znanych osób o tym typie urody. Kształt twarzy w tym przypadku sprawia, że brwi znajdują się na jej szerszej części. Rysy można złagodzić poprzez nadanie brwiom lekko falistego kształtu o delikatnych łukach.

Gwiazdy o tym kształcie brwi

Emma Watson
Lauren Bacall
Jessica Alba


Jak uzyskać idealny kształt brwi?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz uzyskać pożądany kształt brwi. Wybór najlepszej metody zależy od Twojej wrażliwości na ból i dostępnego budżetu. Najwygodniejszą metodą na pozbycie się włosów z obszaru twarzy (w tym także brwi) jest Pielęgnacyjny Wosk do Precyzyjnej Depilacji Twarzy Veet. Jest to łatwy w stosowaniu produkt, który należy aplikować bezpośrednio na obszar, który chcesz wydepilować. Dzięki temu precyzyjnie pozbędziesz się tylko tych włosów, których chcesz. Teraz wystarczy już oderwanie plastra jednym szybkim ruchem i będziesz mogła cieszyć się idealnym kształtem Twoich brwi!