Historie blogerek: Pierwszy wosk mojego chlopaka!

Temat depilacji dotyczy nie tylko dziewczyn. Co prawda męska depilacja to wciąż temat tabu, ale także w tym zakresie trendy i podejście do tematu wciąż się zmieniają. Obecnie wielu mężczyzn preferuje usuwanie włosów z klatki piersiowej oraz pod pachami. Czasem o poradę proszą swoje partnerki, które są bardziej doświadczone w temacie depilacji.

Poprosiliśmy kilka blogerek lifestylowych, aby opowiedziały nam o swoich wspomnieniach dotyczących tego, jak ich partnerzy zdecydowali się na swoją pierwszą depilację woskiem.

“Trendy dotyczące depilacji woskiem cały czas się zmieniają – tak jak moda na wszystko inne. Mężczyźni stają się coraz bardziej świadomi trendów związanych z pielęgnacją, dlatego zależy im na tym, aby ich skóra była zadbana, jak nigdy wcześniej!

Stosunek mężczyzn do depilacji jest różny. Niektórzy preferują pozostawienie włosów na ciele takich, jakimi zostali obdarzeni przez naturę, podczas gdy inni wolą się ich całkowicie pozbyć. Jeśli jesteś facetem i właśnie szukasz pomocy w postaci przydatnych wskazówek dotyczących depilacji, dobrze trafiłeś! Jako fanka produktów Veet, chętnie podzielę się z Tobą kilkoma radami, jeśli masz odwagę wypróbować depilację woskiem.

-    Za pierwszym razem najlepiej wybierz się do profesjonalisty. Dzięki temu będziesz mieć okazję zobaczyć, jak to wszystko powinno wyglądać. 
-    Po drugie, pamiętaj o złuszczeniu naskórka, najlepiej 2-3 dni przed depilacją woskiem. Pozwoli to zapobiegać wrastaniu włosków. 
-    Po trzecie, jeśli po pierwszej depilacji woskiem okazało się, że nie jest to rozwiązanie dla Ciebie, Veet ma w swojej ofercie także kremy do depilacji, których stosowanie jest bezbolesne i nie wymaga właściwie żadnego wysiłku. Osobiście używam Kremu do Depilacji Veet do skóry wrażliwej, który redukuje ryzyko podrażnień. 
-    Jeśli jednak depilacja woskiem nie jest dla Ciebie problemem, Veet ma w swojej ofercie także Elektryczny System do Depilacji Ciepłym Woskiem Veet EasyWax, dzięki któremu możesz uzyskać efekty podobne jak podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Jeśli szukasz tańszej opcji, możesz wybrać plastry do depilacji Veet.

Mam nadzieję, że moje porady Ci się przydadzą! 

Ciara z CiaraSwalsh Blog

“Kilka lat temu byłam ze znajomymi na wakacjach na Krecie. Byłam jedyną dziewczyną w naszej 12- osobowej grupie. Jakimś cudem udało mi się przekonać mojego chłopaka i jego przyjaciela, że obaj będą wyglądali znacznie lepiej bez włosów na klacie. Co prawda mój chłopak i tak nie miał w tym miejscu wielu włosów, ale Stefan miał chyba najbardziej owłosiony brzuch i klatkę piersiową, jakie kiedykolwiek widziałam. 
Dwa dni przed wyjazdem spotkaliśmy się, żeby przeprowadzić cały rytuał. W końcu bardzo ważne jest, aby depilacja woskiem miała miejsce przynajmniej 24 godziny przed wyjściem na plażę. Chłopcy byli pełni entuzjazmu i nawet nie dali mi szansy kupić wosku, ponieważ już wcześniej zrobili to sami. 

U mojego chłopaka cały zabieg trwał bardzo krótko. W przypadku Stefana sprawa jednak okazała się bardziej skomplikowana. W tamtym czasie sama nie miałam doświadczeń z depilacją woskiem, ponieważ nie korzystałam wcześniej z tej metody. Cały proces był dla mnie kompletną nowością. Nie zdawałam sobie sprawy, ile trzeba siły, żeby pozbyć się tak grubych włosów, więc moje pierwsze próby były kompletną katastrofą i kończyły się tym, że połowa plastra z woskiem zostawała na skórze. Na początku przy oderwaniu każdego plastra, Stefan krzyczał jak małe dziecko, ale na szczęście po chwili opanowałam właściwą technikę. Razem z moim chłopakiem nie mogliśmy przestać się śmiać podczas całego zabiegu.  
Ostatecznie obaj chłopcy byli zadowoleni z uzyskanych efektów, ale podejrzewam, że nie zdecydują się, aby ponownie skorzystać z tej metody.”

Georgina z Georgina Does

“Kiedy moja mama dostała pod choinkę wosk do depilacji Veet (nie jestem pewna, czy to był najbardziej taktowny prezent, który otrzymała od mojego taty!), wydawało się, że najlepszą metodą na to, aby sprawdzić, czy faktycznie jego stosowanie jest praktycznie bezbolesne, było wypróbowanie go na niczego nie podejrzewającym wujku. 

Raczej nie jest on facetem, który na bieżąco śledzi nowe urodowe trendy dla mężczyzn, takie jak depilacja woskiem czy kremami. Usuwanie włosów w jego przypadku ograniczało się do golenia zarostu za pomocą tradycyjnej maszynki. Lekko odurzony podanym do obiadu sherry, nawet nie zauważył, kiedy ja i mój kuzyn nałożyliśmy trochę wosku na jego (dosyć owłosione!) ramię. Na pewno jednak zwrócił na nas uwagę, kiedy oderwaliśmy wosk! 

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że był na nas bardziej zły z powodu tego, że przez cały tydzień będzie musiał chodzić do pracy ze śmiesznie wyglądającą “łysą” skórą na ramieniu niż ze względu na niewielki szok, który przeżył kiedy oderwaliśmy plaster. Obecnie próbuję przekonać mojego chłopaka, żeby pozwolił mi wypróbować tę metodę także na nim! ;)”

Sian z RebelAngel.co.uk

Dziękujemy wszystkim blogerkom, które opowiedziały nam swoje historie. A jak to wygląda u Was? Czy zauważyliście jakieś zmiany, jeśli chodzi o podejście do depilacji u mężczyzn? A może macie własne doświadczenia związane z depilacją Waszych partnerów?