Co zrobić z wstydliwym problemem owłosienia na twarzy?

Organizm ludzki to złożony mechanizm, utrzymywany w stanie niezwykle skomplikowanej równowagi. Jeśli z jakiegoś powodu dojdzie do zaburzenia w wydzielaniu niezliczonych substancji chemicznych i hormonów, które odgrywają w tym procesie kluczową rolę, jednym z niepożądanych skutków ubocznych tego stanu rzeczy może stać się występowanie owłosienia na ciele i na twarzy.  Zjawisko to może nam towarzyszyć od urodzenia albo też wystąpić w okresie dojrzewania lub w dowolnym wieku, w wyniku zmian zachodzących w organizmie.  Jeśli włoski są jasne i cienkie, niekiedy możemy je zignorować, na ogół jednak są ciemniejsze i grubsze, niż włosy, które mamy na głowie. Dwa podstawowe obszary, których to dotyczy, to skóra nad oczami oraz w okolicach ust. Istnieją bardzo proste metody minimalizowania widoczności tego owłosienia, warto więc dobrać taką, która będzie dla Ciebie najdogodniejsza. Przede wszystkim pamiętaj o jednym: pod żadnym pozorem nie należy usuwać owłosienia z twarzy za pomocą maszynki do golenia – odrastające włoski staną się grubsze i bardziej widoczne; lekki zarost może dodać uroku mężczyźnie, ale kobiecie – już niekoniecznie.

Okolice ust: górna warga

Każda kobieta ma owłosioną górną wargę; niekiedy jednak owłosienie to jest grubsze i ciemniejsze, niż u innych. To dobre miejsce, aby wypróbować plastry z woskiem do depilacji twarzy na zimno. Wypróbuj plaster najpierw na niewielkiej powierzchni skóry, na przykład na nodze, aby upewnić się, że nie wystąpi u Ciebie reakcja alergiczna. Przyklej plaster do górnej wargi, a następnie zerwij go przy pomocy specjalnego paska Easy Grip™, aby uzyskać jedwabiście gładką skórę górnej wargi nawet na cztery tygodnie. Jeśli wolisz uniknąć woskowania, innym rozwiązaniem może być wybielanie. Wybielone włoski wtopią się w koloryt skóry, co sprawi, że staną się niemal niewidoczne; metoda ta może nie sprawdzić się u osób o ciemniejszej karnacji.

Okolice ust: podbródek

Z reguły, włoski porastające ten obszar są dość cienkie i raczej nieliczne, dlatego najlepiej usunąć je pęsetą albo także użyć plastrów z zimnym woskiem. Nie powinno to zająć dużo czasu, nie będzie też zbyt bolesne!  Usunięcie tych włosków z korzeniami oznacza, że minie dużo czasu – do czterech tygodni – zanim odrosną, a zaletą korzystania z plastrów jest możliwość uzyskania gładkiej skóry dosłownie jednym pociągnięciem!

Nad oczami: brwi
Wiele kobiet dałoby się zabić za ciemne, grube brwi niczym u Leslie Caron czy Audrey Hepburn (choć ta ostatnia poddawała się niezwykle rygorystycznej regulacji!) Osoby, które mają ciemne, mocno zarysowane brwi, mogą uważać je za błogosławieństwo i przekleństwo zarazem.   Okiełznanie niesfornych włosków w tym miejscu, tak, aby wyglądać niczym Amerykanka w Paryżu, a nie jak Amerykański wilkołak w Londynie, może okazać się trudnym zadaniem. Najlepiej zastosować w tym celu woski do precyzyjnej depilacji twarzy – dzięki nim linie będą proste i regularne.

Nad oczami: zrośnięte brwi

W zależności od tego, jakie masz owłosienie, najlepszą metodą może okazać się woskowanie lub wyrywanie włosków. Najważniejsze to nigdy nie używać maszynki do golenia! Efekt golenia może okazać się bardzo nienaturalny; włoski zaczną też odrastać w ciągu maksymalnie kilku dni.

Jeśli w Twoim odczuciu owłosienie, które masz na twarzy, jest niezwykle grube, być może warto odwiedzić lekarza – może to być objaw poważniejszego schorzenia. Jest to istotne zwłaszcza, jeśli zmiana nastąpiła stosunkowo nagle i nie była związana z procesami, którym towarzyszą z reguły zmiany hormonalne, takimi, jak okres dojrzewania, ciąża czy też menopauza.

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami – a wstydliwy problem owłosienia na twarzy nie będzie miał wpływu na jakość Twojego życia. Zapoznaj się z produktami Veet i poszukaj odpowiedniego dla siebie rozwiązania.