Najważniejsze zalety serii Veet Natural Inspiration

Przez całą zimę chowasz swoje nogi w spodniach i grubych rajstopach. W lecie uczucie słońca na skórze to coś wspaniałego, ale tylko wtedy, gdy czujesz się pewnie.

Być może zależy Ci na tym, aby zadbać o idealnie gładką skórę nóg zanim założysz swoją nową, niesamowitą sukienkę. A może chcesz usunąć niechciane włoski z okolicy bikini przed wizytą na plaży? Jeśli bardzo Ci się spieszy, użycie maszynki może wydawać się kuszącą opcją – to tania, łatwa i szybka metoda. Mimo oczywistych zalet, sposób ten ma także kilka wad.

Po pierwsze, maszynka przycina włoski nad powierzchnią skóry, co oznacza że gładkość jest krótkotrwała - włoski odrastają bardzo szybko, przez co niedługo będziesz musiała usunąć je ponownie. Golenie włosów maszynką pozostawia ostre końcówki. Powoduje to poczucie, że odrastające włoski są grubsze i bardziej szorstkie niż wcześniej. W przypadku stosowania tej metody istnieje także ryzyko skaleczeń i zacięć, w szczególności kiedy Ci się spieszy.

Plastry do depilacji mogą zająć trochę więcej czasu, ale w dłuższej perspektywie jest to bardziej efektywna metoda, ponieważ usuwa włosy w całości. Oznacza to, że minie o wiele więcej czasu zanim odrosną, a także będą delikatniejsze. Metoda ta sprawdza się w przypadku większości obszarów skóry, takich jak nogi, pachy, bikini, a nawet twarz, ponieważ plastry do depilacji występują w wielu wariantach, kształtach i rozmiarach. Plastry do depilacji na zimno są bardzo łatwe w użyciu i pozwalają na szybkie pozbycie się włosów ze sporych obszarów skóry. Stosując tę metodę, nie zrobisz dużo bałaganu, bo wosk jest już wcześniej nałożony na każdy z plastrów.

Jeśli tradycyjna maszynka ani depilacja woskiem nie są dla Ciebie, zastanów się nad zastosowaniem całkowicie bezbolesnej metody, jaką jest stosowanie kremu do depilacji. Krem należy rozprowadzić na obszarze skóry, z którego chcesz usunąć włosy. Działanie kremu opiera się na rozpuszczaniu keratyny i przekształceniu jej w galaretowatą substancję. Dzięki temu możesz w łatwy sposób usunąć włosy razem z kremem.  Ta metoda nie wymaga od Ciebie żadnego dodatkowego wysiłku, dlatego podczas gdy krem działa, Ty możesz zająć się czymś zupełnie innym (np. myciem zębów) dopóki nie minie wskazany przez producenta czas aplikacji.

Seria Veet Natural Inspirations™ obejmuje zarówno plastry z woskiem (dzięki którym Twoja skóra będzie gładka nawet do 28 dni), jak i kremy do depilacji. Wosk jest produkowany w 90% z naturalnych substancji. Zawiera żywicę z sosny oraz ekstrakt z aloesu, znany ze swoich nawilżających właściwości. Te składniki sprawiają, że skóra jest odżywiona, nawilżona i miła w dotyku po zakończonym procesie depilacji. Kremy do depilacji mają przyjemny zapach i zawierają olej z pestek winogron, który sprawia, że skóra staje się delikatniejsza.

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji, zachęcamy Cię do wypróbowania czegoś nowego podczas Twojej kolejnej depilacji.