Depilacja z Veet®

Jest wiele domowych sposobów na depilację nóg - golenie, woskowanie, kremy depilacyjne lub golarki elektryczne. Niezależnie od tego, czy oczekujesz szybkich rezultatów, czy pragniesz dobrze o siebie zadbać i liczysz na długotrwałe efekty, zawsze znajdzie się właściwe rozwiązanie.

Może zauważyliście, że włosy na górnej części nogi są bardziej delikatne niż te niżej – od kolana w dół. Wszyscy jesteśmy różni i to, czy chcesz depilować całą nogę, czy tylko jej dolną połowę, zależy tylko od ciebie – podobnie jak metoda depilacji. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym technikom depilacji.

Golenie

Golenie nóg to szybki, tani i bezbolesny sposób na usuwanie włosów w domu. Po goleniu włoski jednak dość szybko odrastają i zawsze jest możliwość powstania małych ranek i zacięć. Zabieg ten powoduje też podrażnienie, szczególnie dotkliwe dla osób posiadających wrażliwą skórę. Właśnie dlatego należy zawsze rozważyć, czy golenie to właściwa metoda dla Ciebie.

Porada: Jeśli wybierasz golenie, pamiętaj, aby często zmieniać żyletki i używać nawilżającego kremu do golenia. Zawsze przed goleniem należy złuszczyć skórę golonego obszaru.

Kremy depilacyjne

Kremy do usuwania włosów lub inaczej kremy depilacyjne to szybki, prosty w użyciu i bezbolesny sposób pozbywania się niechcianego owłosienia. Ponadto, efekt gładkości może trwać dwa razy dłużej niż po goleniu. Kremy depilacyjne Veet® odznaczają się zapachem kwiatów* i zawierają składniki nawilżające, po których skóra wygląda jeszcze lepiej. Dzięki naszym kremom pozbędziesz się niechcianego owłosienia na nogach w 3 do 6 minut.*

Porada: Aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, spróbuj naszego kremu depilacyjnego pod prysznic.

* Sztuczny zapach. Czas może się różnić, zależnie od rodzaju produktu. Kremy depilacyjne do skóry normalnej i suchej oraz kremy depilacyjne Suprem'Essence: 3 do 6 minut. Kremy depilacyjne do skóry wrażliwej: 5 do 6 minut. Zawsze stosuj się do instrukcji użytkowania i zawartych w niej wskazówek co do czasu nakładania kremu.

Woskowanie

Woskowanie jest idealne wtedy, gdy oczekujesz, że rezultat będzie utrzymywał się dłużej. Paleta produktów woskowych Veet® pozwoli Ci osiągnąć idealne efekty w warunkach domowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu lub dbają o domowy budżet!

Woskowanie na zimno

Szukasz szybkiego rozwiązania? Spróbuj plastrów woskowych Veet®. Wśród naszych produktów znajdziesz odpowiednie rozwiązania dla każdego rodzaju skóry – od normalnej, po sucha i wrażliwą. Jeśli pierwszy raz woskujesz w domu, plastry są świetnym rozwiązaniem. Okazują się łatwe w użyciu, nie wymagają ogrzewania w dłoniach, można je stosować już na włoski o długości 1,5mm, a więc nie trzeba robić długich przerw pomiędzy sesjami woskowania!

Porada: Po depilacji woskiem nałóż na nogi oliwkę dla niemowląt - nawilży skórę i pomoże usunąć pozostałości po wosku.

Gorący wosk

Jeśli masz dla siebie trochę więcej czasu, spróbuj naszych gorących wosków. Uważaj przy nakładaniu go na uda – skóra w górnej części nóg jest zazwyczaj bardziej wrażliwa, dlatego wosk należy nakładać równo, cienką warstwą, a przed jego zerwaniem odpowiednio naciągnąć skórę. Zawsze dokładnie czytaj instrukcję użytkowania.

Porada: Zanim nałożysz wosk, umyj i wysusz nogi. Talk pomoże usunąć wilgoć i spowoduje, że wosk lepiej przyklei się do włosów.

Co robić, a czego unikać podczas depilacji

Dzięki poniższym poradom każda depilacja da jeszcze lepsze rezultaty:

  • Zrób test miejscowy

Zanim użyjesz jakikolwiek produkt do usuwania włosów, zrób test miejscowy. Nałóż i zdejmij go z małego obszaru na nodze zgodnie z instrukcją, następnie odczekaj 24 godziny i upewnij się, że nie ma żadnej niepożądanej reakcji na jego działanie. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz używać go normalnie. 

  • Dzień wcześniej zrób peeling

Dobre przygotowanie to podstawa przy depilacji nóg. Dzień wcześniej warto zrobić peeling nóg, zwracając uwagę na takie obszary jak kolana, które trudniej poddają się depilacji. Peeling usuwa martwą skórę i zmniejsza możliwość pojawienia się wrośniętych włosków. Dzięki peelingowi wosk będzie przyczepiał się bezpośrednio do włosów, a nie do martwego naskórka.

  • Przed depilacją weź gorący prysznic

Ciepło otworzy pory, zmiękczy włosy na nogach i wspomoże depilację. Nie należy jednak przesadzać z temperaturą – zbyt gorąca woda może spowodować odwodnienie skóry i zwiększyć jej wrażliwość na depilację.

  • Usuń nadmierną ilość produktu

Żel lub wosk: użyj chusteczek nasączonych oliwką Veet lub czystej ścierki i olejku dla niemowląt.

Krem: dokładnie umyj nogi chłodną wodą.

  • Sprawdź czy nie zostały jakieś włoski

Sprawdź dokładnie, czy wszystkie włoski udało się usunąć – nikt nie chce niemiłych niespodzianek po wyjściu z domu!

  • Nawilżaj

Po zakończeniu depilacji nałóż na nogi delikatny nawilżacz, szczególnie na suche obszary. Nie używaj perfumowanych produktów bezpośrednio po depilacji, aby nie podrażniać skóry. Poczekaj z tym 24 godziny od zabiegu. Nawilżaj nogi na noc – rano obudzisz się z idealnie gładką skórą!