Czym są i jak działają kremy do depilacji?

Krem, który pozwoli Ci pozbyć się niechcianych włosów bez konieczności zachowania precyzji typowej dla golenia maszynką, a jednocześnie będący całkowicie bezbolesną metodą depilacji… Wydaje się, że to zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Dopracowanie tego rozwiązania wiązało się z latami testów, w wyniku których obecnie oferowane na rynku kremy do depilacji stanowią szybką, wygodną i bezpieczną metodę domowej depilacji. 

Podstawą działania kremów do depilacji jest uszkodzenie keratynowej struktury włosa. Dzięki temu nasada włosa osłabia się do stopnia pozwalającego na “złamanie” włosa, kiedy krem jest usuwany z powierzchni skóry. Typowe kremy do depilacji zawierają szereg alkalicznych substancji, które są dobrane w taki sposób, aby jak najskuteczniej działać na keratynę przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dla Twojej skóry. Skóra różnych osób może oczywiście różnić się wrażliwością, dlatego ważny jest odpowiedni dobór kremu. Na początku najlepiej jest przetestować krem na niewielkim obszarze skóry, aby sprawdzić czy nie pojawia się reakcja alergiczna lub podrażnienie. Jeżeli wszystko będzie w porządku, możesz zastosować krem na większej powierzchni skóry. 
W porównaniu do tradycyjnego golenia maszynką kremy do depilacji niosą ze sobą liczne korzyści. 

Bardziej długotrwałe efekty

Krem do depilacji rozpuszcza strukturę włosa zaraz pod skórą, w przeciwieństwie do golenia maszynką, gdzie włosy są przycinane nad powierzchnią skóry. W związku z tym efekty stosowania kremu do depilacji utrzymują się nawet do 4 dni. 

Bardziej delikatne, cieńsze włoski

Podczas golenia maszynką przycinanie włosków pozostawia ostre końcówki. W przypadku kremów do depilacji włoski są rozpuszczane pod powierzchnią skóry, w związku z czym odrastające włosy mają delikatniejsze końce i są gładsze w dotyku. Z czasem możesz nawet zaobserwować, że odrastające włoski są coraz cieńsze. Oczywiście różnica nie będzie aż tak duża jak w przypadku depilacji woskiem, jednak poprawa będzie zauważalna.  

Szybkie i bezbolesne rozwiązanie

To chyba najbardziej oczywista, a jednocześnie najważniejsza zaleta kremów do depilacji. Jest to niezwykle prosta metoda, która może być stosowana nawet pod prysznicem, praktycznie bez żadnego wysiłku. Ponadto w związku z tym, że nie używasz maszynki, ryzyko skaleczeń i czerwonych śladów po goleniu jest całkowicie zredukowane. 

Zatem jeśli zależy Ci na efekcie gładkich nóg i cieńszych włoskach bez większego wysiłku, krem do depilacji to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Odłóż maszynkę i na własnej skórze przekonaj się o korzyściach, które płyną ze stosowania kremów do depilacji.