Wrażliwy temat

Usuwanie niechcianych włosków to nieodłączny element pielęgnacji ciała. Twoje nogi muszą przecież być idealnie gładkie, abyś mogła zaprezentować się w nowej spódniczce mini, wypad nad morze ze znajomymi wymaga dokładnej depilacji bikini, a właściwa regulacja brwi podkreśla największe atuty Twojej twarzy.

Każdy z tych obszarów wymaga wyboru odpowiedniej metody depilacji, która pozwoli osiągnąć pożądane rezultaty. To, co sprawdza się w przypadku większych powierzchni skóry niekoniecznie musi być skuteczne np. przy regulacji brwi. Pamiętaj także o tym, że skóra na niektórych obszarach Twojej skóry może być bardziej wrażliwa niż na innych. Dlatego nie jest możliwe wskazanie jednego uniwersalnego sposobu depilacji, który zawsze będzie właściwy.

Na szczęście do wyboru masz wiele różnych technik, a niektóre z nich są przeznaczone specjalnie dla wrażliwej skóry. Poznaj różne metody depilacji i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Bikini

Okolice bikini charakteryzują się nadzwyczaj wrażliwą skórą. Nie ma jednak powodu, aby rezygnować z depilacji włosów w tym miejscu. Odpowiedni krem do depilacji zapewni Ci wspaniałe efekty, które będą utrzymywać się dłużej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego golenia maszynką. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem produktu dokładnie zapoznać się z instrukcją, którą znajdziesz na opakowaniu. Zalecane jest, aby 24 godziny przed zastosowaniem kremu na całym obszarze, który chcesz wydepilować, przeprowadzić test na niewielkim fragmencie skóry. Dzięki temu sprawdzisz, jak Twoja skóra reaguje na działanie kosmetyku oraz czy nie jesteś uczulona na któryś ze składników. Krem do Depilacji Veet do Skóry Wrażliwej został zaprojektowany specjalnie do depilacji bardziej delikatnych obszarów skóry. Dlatego dobrze sprawdza się podczas usuwania włosów z okolic bikini czy depilacji pod pachami. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa, warto wypróbować to rozwiązanie.

Twarz

Jeśli chodzi o depilację, kolejnym wrażliwym obszarem jest twarz. Masz do wyboru kilka technik, takich jak depilacja woskiem, nitkowanie czy usuwanie włosków za pomocą pęsety. Każda z tych metod zapewnia precyzję oraz możliwość usunięcia tylko tych włosów, których rzeczywiście chcesz się pozbyć. Na przykład regulacja brwi za pomocą pęsety pozwala chwytać pojedyncze włoski i wyrywać je jednym ruchem. Ta metoda jest także relatywnie tania i możesz ją bez problemu zastosować samodzielnie.

Nitkowanie to kolejna metoda regulacji brwi. W przypadku tego zabiegu nie jest konieczne stosowanie żadnych kremów ani żeli, które mogą podrażniać Twoją skórę. Skóra jest dotykana jedynie przez specjalnie przeznaczoną do tego jednorazową nitkę. Jest to szybka i precyzyjna metoda regulacji brwi, jednak wymaga ona wizyty w salonie kosmetycznym.

Wosk do depilacji może być stosowany na różnych obszarach skóry, w tym do usuwania włosów w obszaru twarzy. W przypadku tej metody włosy odrastają wolniej niż przy innych metodach depilacji. Skóra jest także gładsza w dotyku w porównaniu do np. golenia maszynką, w przypadku którego pozostają ostre końcówki włosów. Pielęgnacyjny Wosk do Precyzyjnej Depilacji Twarzy Veet to wygodny zestaw przeznaczony specjalnie do usuwania niechcianych włosków z obszaru twarzy. Specjalnie zaprojektowany aplikator pozwala precyzyjnie nałożyć wosk. Produkt ten jest odpowiedni do stosowania na wrażliwej skórze. Depilacja twarzy nigdy nie była tak prosta!

Nogi 

Z zasady skóra na nogach nie jest bardzo wrażliwa. Jednak niektóre osoby mogą mieć skórę bardziej wrażliwą niż inne. Depilacja woskiem jest bardzo popularną metodą, jeśli chodzi o usuwanie włosów z obszaru nóg. Ta metoda depilacji nóg daje znacznie bardziej długotrwałe efekty niż golenie maszynką. Jeśli masz wrażliwą skórę, wypróbuj Plastry z Woskiem Veet do skóry wrażliwej, które zawierają olejek migdałowy oraz witaminę E, które są znane ze swoich kojących właściwości. Stosowanie maszynki do golenia jest szybką i skuteczną metodą pozbywania się włosków, jednak może ono podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z maszynki, pamiętaj o stosowaniu pianki lub żelu do golenia. Wybieraj produkty, które nie zawierają intensywnych substancji chemicznych.

Teraz znasz już najbardziej popularne metody depilacji. Niektóre obszary skóry są bardziej wrażliwe niż inne. Stopień wrażliwości skóry różni się także u poszczególnych osób. Jednak nie musi to już stanowić problemu! Wystarczy po prostu wybrać odpowiednią technikę depilacji i produkty przeznaczone do wrażliwej skóry. Dzięki temu pozbędziesz się niechcianych włosów w mgnieniu oka!