Wady i zalety kremów do depilacji

Gładka wydepilowana skóra to część kanonu piękna typowego dla naszej kultury. Dlatego producenci szukają nowych metod (i ulepszają te, które już istnieją), aby proces pozbywania się zbędnych włosków był jak najszybszy i jak najbardziej efektywny. Mimo, że opcji jest coraz więcej, wiele kobiet uważa, że krem do depilacji to najlepsze rozwiązanie. Jest to prosta i bezbolesna metoda depilacji, którą można stosować na prawie wszystkich partiach ciała. Dowiedz się, w jaki sposób kremy zrewolucjonizowały podejście do depilacji i jakie są korzyści ze stosowania tej metody. 

Jak działają kremy do depilacji?

Formuła kremów do depilacji opiera się na alkalicznych substancjach chemicznych, które w bezpieczny dla skóry sposób oddziałują na strukturę włosa. Uszkadzają one keratynę, czyli białko, z którego zbudowane są włosy. W rezultacie włosy “rozpuszczają się” i stają się słabsze. Przyjmują one lekko galaretowatą formę, w związku z czym są łatwe do usunięcia wraz z kremem. 

Wady i zalety kremów do depilacji

Stosowanie kremów do depilacji jest najbardziej bezbolesną metodą pozbywania się włosów w porównaniu do golenia tradycyjną maszynką i depilacji woskiem. Jest to dosyć uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu możesz pozbyć się włosów z większych obszarów skóry, ale kremy sprawdzają się dobrze także przy precyzyjnej depilacji mniejszych i bardziej wrażliwych części skóry np. linii bikini. Kremy do depilacji Veet są ponadto bardzo łatwe w stosowaniu! Wystarczy rozprowadzić produkt na obszarze, który chcesz wydepilować, a następnie usunąć go po kilku minutach. Przed zastosowaniem kremu koniecznie przeczytaj ulotkę dołączoną opakowania, z której dowiesz się, na jak długo możesz bezpiecznie nałożyć krem na skórę. W międzyczasie możesz zająć się innymi czynnościami takimi jak mycie zębów, czy nałożenie odżywki na włosy.

Stosowanie kremów do depilacji pod prysznicem jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ po depilacji nie będzie żadnych śladów w Twojej łazience. Wystarczy zmyć krem pod prysznicem, a włosy zostaną usunięte razem z nim. Veet ma w swojej ofercie kremy do depilacji, które są przeznaczone specjalnie do stosowania pod prysznicem i bardzo łatwo się zmywają. Jeśli w danym momencie nie masz dostępu do łazienki wybierz zwykły krem do depilacji, który usuwa się dołączoną do opakowania szpatułką. Jednak w tym przypadku koniecznie pamiętaj, aby na koniec dokładnie przetrzeć skórę mokrym, ciepłym ręcznikiem.

Kremy do depilacji są dostępne we wszystkich dobrych sklepach z kosmetykami, a ich stosowanie jest znacznie tańsze niż depilacja w salonie kosmetycznym, w związku z czym wiążą się one także ze sporymi oszczędnościami. Ponadto w przypadku kremów nie ma ryzyka zacięć i otarć, które pojawiają się podczas golenia maszynką. Efekty stosowania tej metody utrzymują się dłużej niż po goleniu maszynką, ponieważ kremy działają na włosy na poziomie lub zaraz pod skórą. Poza tym odrastające włoski mają delikatniejsze końcówki i są bardziej miękkie w dotyku. Dzięki temu z czasem stają się one mniej widoczne.

Jeśli masz szczególnie wrażliwą skórę zapewne martwisz się, że krem do depilacji może ją podrażnić. Na szczęście Veet oferuje gamę produktów przeznaczonych specjalnie dla wrażliwej skóry. Zawierają one ekstrakt z aloesu i witaminę E, która jest znana ze swoich łagodzących właściwości. Na wszelki wypadek na początku wypróbuj krem do depilacji na niewielkim obszarze skóry i odczekaj 24 godziny, aby upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna lub podrażnienie. Jeśli Twoja skóra źle zareaguje na produkt, oznacza to po prostu, że ta metoda prawdopodobnie nie jest dla Ciebie odpowiednia. Pamiętaj także, że kremy do depilacji nie powinny być stosowane, jeśli na danym obszarze skóry znajdują się rany lub podrażnienia.
 
Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem kremu do depilacji, zapoznaj się z ofertą Veet i wybierz produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.