Skuteczna depilacja pod pachami

Zazwyczaj nie mamy oporów przed tym, żeby swobodnie rozmawiać o depilacji nóg. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku depilacji pach, twarzy czy bikini. W tym przypadku usuwanie zbędnych włosów staje się tematem tabu. Jednak w świetle działalności popularnych ruchów walczących o równouprawnienie i licznych kampanii w mediach społecznościowych, akcje takie jak  #freethenipple czy #dyedpits zyskały popularność na całym świecie.

Mimo wielu zmian obyczajowych, zdecydowana większość z nas to zwolenniczki całkowitego usuwania włosów pod pachami. Przyjrzyjmy się naukowemu wyjaśnieniu, które stoi za tym, że włosy w tym miejscu w ogóle się pojawiają. Sprawdźmy, jak zmieniało się podejście do tego tematu oraz jakie są dostępne opcje w zakresie skutecznej depilacji. 

Trochę nauki

Dlaczego tak właściwie mamy włosy pod pachami? Jeśli poszukasz odpowiedzi na to pytanie w internecie, prawdopodobnie trafisz na liczne teorie, które pojawiały się przez lata. Jedną z hipotez jest to, że włosy pod pachami mają zapobiegać otarciom skóry oraz pełnią ważną rolę w utrzymywaniu właściwej temperatury ciała. Wraz z upływem czasu i pojawieniem się nowych trendów w modzie, gładka skóra pod pachami zaczęła być kojarzona z kobiecością. 

Rozwiązanie dla wrażliwej skóry

Skóra pod pachami jest o wiele bardziej wrażliwa niż na innych obszarach ciała. Dlatego usuwanie włosów z tego miejsca wymaga szczególnej ostrożności. Golenie maszynką to najpopularniejsza metoda usuwania włosów. Jednak jeśli zależy Ci na długotrwałych efektach, ta metoda nie jest najlepsza. Maszynka przycina włosy ponad powierzchnią skóry, co daje krótkotrwałe rezultaty, utrzymujące się maksymalnie do dwóch dni. Ponadto częste stosowanie maszynki na tak wrażliwym obszarze skóry może prowadzić do powstawania podrażnień.

Kolejną metodą są kremy do depilacji. Krem do Depilacji Veet do Skóry Wrażliwej posiada szpatułkę, dzięki której bez problemu nałożysz go na dowolny obszar skóry, w tym na skórę pod pachami. Jednak zaleca się, aby wypróbować działanie kremu najpierw na niewielkiej powierzchni skóry na wypadek, gdyby okazało się, że kosmetyk spowoduje podrażnienie lub reakcję alergiczną. Działanie kremu polega na rozpuszczeniu struktury włosa zaraz pod powierzchnią skóry. Dużą zaletą kremu jest to, że możesz go łatwo zmyć, nie pozostawiając bałaganu w łazience. Co prawda krem do depilacji daje stosunkowo krótkotrwałe efekty, jednak utrzymują się one dłużej niż w przypadku zwykłego golenia maszynką. 

Depilacja woskiem polega na usuwaniu włosów wraz z cebulkami. Pozbycie się włosa w całości pozwala osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry nawet na 4 tygodnie. Jednym z rozwiązań, które możesz wykorzystać do depilacji pod pachami jest Elektryczny System do Depilacji Ciepłym Woskiem Veet EasyWax. Możesz dokupić do niego specjalną końcówkę, dzięki której precyzyjna aplikacja wosku na skórę pod pachami będzie o wiele bardziej wygodniejsza. Pamiętaj jednak, że aby skuteczna depilacja woskiem była możliwa, włosy muszą być wystarczająco długie. Tylko wtedy będziesz mogła w pełni wykorzystać potencjał tej metody.

Dobre samopoczucie

Trendy dotyczące mody i urody ciągle się zmieniają. Obecnie masz do wyboru szeroki wybór produktów do depilacji. Bez względu na to, czy zdecydujesz się całkowicie pozbyć włosów pod pachami, pozostawić je w naturalnej postaci, czy tylko lekko skrócić, najważniejsze żebyś dobrze się z tym czuła.